SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 25 maja 2022

Beach Pro Tour Ostrawa: Kołosińska i Kociołek w turnieju głównym

- Dla nas turniej w Ostrawie jest jednym z dwóch najważniejszych wydarzeń sezonu. Następnym będą Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej FIVB w Rzymie. Na te dwa szczyty specjalnie się przygotowaliśmy - powiedział przed startem reprezentant gospodarzy Ondrej Perusić, który ze swoim partnerem Davidem Schweinerem zaliczany jest do grona faworytów rywalizacji, która zakończy się w niedzielę.

Niektórzy eksperci w gronie kandydatów do zajęcia miejsc na podium wymieniają Bartosza Łosiaka i Michała Bryla, którzy mieli bardzo udaną wiosenną część sezonu. Ostatnio wygrali turniej w Doha kategorii Chalenge. Ostrawa ma rangę Elite 16 - najwyżsżą w turniejach organizowanych przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). Polacy zagrają od razu w turnieju głównym, a przez sito kwalifikacji muszą przebijać się Kinga Wojtasik z Katarzyną Kociołek oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem. Ci ostatni grali niedawno w ćwierćfinale zawodów Chalenge w Turcji, co można optymistrzynie patrzeć kolejne  starty.

W czerwcu w Rzymie, o czym wspomniał na wstępie Ondrej Perusić, rozegrane zostaną mistrzostwa świata - najważniejsza impreza roku poolimpijskiego. Termin czempionatu jest blisko, można więc się spodziewać dobrego poziomu meczów w Ostrawie, co gwarantują najlepsze pary świata, które zgłosiły się do Beach Pro Tour Elite 16.

Pierwszymi rywalkami Wojtasik i Kociołek w kwalifikacjach były Hiszpanki Maria Belen Carro i Angela Lobato. Polki wygrały po zaciętym meczu 2:0 (21:19, 21:18). W pierwszym secie objęły prowadzenie 6:4 i ich minimalna przewaga (11:9, 15:13, 19:18) utrzymała się do końca. W drugiej partii wynik 3:3 zapowiadał podobny scenariusz i tak było. Tym razem końcówka została pewniej wygrana. Od stanu 19:18 polskie siatkarki zdobyły dwa punkty.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour-2022/events/elite16/ostrava-czech-republic/schedule/345919/

W drugiej rundzie kwalifikacji Polki stoczyły zacięty, ale zwycięski bój z Sandrą Ittlinger/Isabelą Schneider (Niemcy). 2:1 (19:21, 29:27, 15:13). Od pierwszej do ostatniej piłki oglądaliśmy walkę praktycznie w każdej akcji. W tie breaku nie załamoło Wojtasik i Kociołek prowadzenie rywalek 4:1. Niemki były minimalnie lepsze do połowy trzeciego seta (6:8). Później nasze zawodniczki przejł inicjatywę i w końcówce utrzymały dwupunktową przewagę.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour-2022/events/elite16/ostrava-czech-republic/schedule/345924/.

Piotr Kantor i Maciej Rudol przegrali z Tri Bourne/Trevorem Grabbem (USA). 0:2 (18:21, 18:21). W połowie pierwszej partii Amerykanie iuzyskali prowadzenie 13:11 i nie oddali go do końca, choć nasz zespół mocno parł do przodu, zmniejszając straty, które wynosiły już 12:17. W pierwszym secie para USA miała przewagę w zagrywce (2-0) oraz ataku. Od początku drugiego Bourne i Grabb przejęli inicjatywę. Ich przewaga wynosiła już 10:6. Następnie Polacy mieli okres dobrej gry, na tablicy wyników był remis 11:11, ale w dalszej części rywalizacji lepsi byli już Amerykanie.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour-2022/events/elite16/ostrava-czech-republic/schedule/345891/

  • 8
  • 2
  • 10
  • 0
  • 0