SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. plusliga.pl, aluroncmc.pl/, 17 stycznia 2022

Kolejna zmiana trenera w PlusLidze

Andrzej Kowal nie jest już trenerem Ślepska Malow Suwałki. Prowadził drużynę przez dwa i pół roku. Następca przychodzi z lidera PlusLigi.

50-letni Kowal jeest jednym z najbardziej utytułowanych polskich trenerów pracujących w PlusLidze.Z Asseco Resovią trzy razy był mistrzem Polski, zajal też drugie miejsce w Lidze Mistrzów. Ślepsk oblął w 2019 roku, po awansie do najwyższej klasy. Prowadził go przez dwa i pół roku. W tym sezonie prowadzona przez niego drużyna wygrała tylko trzy spotkania i jest przedostatnia w tabeli. 

"Z dniem 17 stycznia 2022 roku Andrzej Kowal przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Ślepska Malow Suwałki. (...) Końcowy, ligowy bilans trenera Andrzeja Kowala to dwadzieścia siedem wygranych i czterdzieści dwie porażki. Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki dziękuje trenerowi Andrzejowi Kowalowi za pracę na rzecz rozwoju klubu i historyczny awans do fazy play-off PlusLigi w sezonie 2020/2021" - czytamy w oświadczeniu Ślepska.

Następcą Kowala został Domnik Kwapisiewicz, ostatnio kierownik drżyny Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jego największym osiągnięciem trenerskim jest awans z Aluronem Wartą Zawiercie do PlusLigi. Po sukcesie został zastąpiony przez Emanuela Zaniniego, a następnie Marka Lebedewa. Z oboma szkoleniowcami pracował jako asystent. W PlusLidze zadebiutował w końcówce sezonu 2019/2020, do zwolnieniu Australijczyka. W kolejnych rozgrywkach Kwapisiewicza zastąpił Igor Kolaković. 

 

 

  • 2
  • 0
  • 10
  • 1
  • 0