SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 26 sierpnia 2021

Finał ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mysłowice 2021

 

W piątkowy ranek w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Słupna w Mysłowicach rozpocznie się turniej finałowy ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Sponsorem mistrzostw jest PKN ORLEN.

W przeddzień inauguracji turnieju odbyło się spotkanie przedstawicieli magistratu i Polskiej Siatkówki z mediami.

Szczególnie cenna była obecność olimpijczyków z Tokio, a od kilku dni brązowych medalistów mistrzostw Europy Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka oraz Michała Bryla.  Ze względu na urazy swoich partnerów Bartosz Łosiak (kontuzja Piotra Kantora) i Michał Bryl (kontuzja Grzegorza Fijałka) zagrają razem. W konferencji towarzyszył im trener Grzegorz Klimek.

Władze miasta reprezentowali Dariusz Wójtowicz – Prezydent Miasta Mysłowice, Wojciech Chmiel – Wiceprezydent Miasta Mysłowice, Karol Pawlik – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach. Ze strony środowiska siatkarskiego w

spotkaniu udział wzięli: Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Marcin Weiner – Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Członek Zarządu PZPS, Sebastian Michalak – Wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Dyrektor ORLEN Mistrzostw Polski 2021 w siatkówce plażowej.

Bartosz Łosiak – reprezentant Polski, olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw Europy: Przyznam, że w Mysłowicach czuję się nawet lepiej niż w Tokio. Tutaj mam zdecydowanie bliżej do rodzinnego Jastrzębia-Zdroju. Z Mysłowicami, ja i Piotr mamy bardzo miłe wspomnienia. To tu przed ośmiu laty zdobyliśmy mistrzostwo świata U23.

Michał Bryl – reprezentant Polski, olimpijczyk, obrońca mistrzostwa Polski: Też z Mysłowicami mam złote skojarzenia (rok temu Michał Bryl w parze z Mikołajem Miszczukiem zdobyli w Mysłowicach mistrzostwo Polski – przyp. red.). Teraz mam nadzieję, że z Bartkiem Łosiakiem sprawimy sobie radość z kolejnych dla nas złotych medali mistrzostw kraju.

Piotr Kantor – reprezentant Polski, olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw Europy: Jeszcze do końca nie wiem, co z moją dolegliwością, trwają badania. Nie mogło mnie jednak zabraknąć w Mysłowicach. To dla mnie miejsce ważne z wielu względów. W dodatku pochodzę z sąsiadującego z Mysłowicami Sosnowca, to nawet nie wypadałoby nie być tutaj.

Grzegorz Klimek: Faktycznie, pozostała mi do obserwacji jedna reprezentacyjna para, ale będzie tu też utalentowana młodzież, którą trzeba bacznie monitorować. Trzeba też przyglądać się potencjalnym partnerom dla Michała Bryla. To będzie pewnie kwestai kilku tygodni.

Dariusz Wójtowicz – Prezydent Miasta Mysłowice: Zapewniam, że nasze miasto, które jest miastem sportu gwarantuje doskonały klimat dla rywalizacji na najwyższym poziomie. Cieszę się niezmiernie, że Mysłowice stają się po raz kolejny areną najważniejszego wydarzenia krajowego w siatkówce plażowej. To dla nas ogromny honor.

Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: Serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi, władzom samorządowym miasta i Śląskiemu Związkowi, za serdeczność i stałą gotowość do pełnienia roli gospodarza wydarzeń siatkówki plażowej w Polsce. To bardzo cenne i służy promocji naszej dyscypliny.

Marcin Weiner – Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Członek Zarządu PZPS: Nasz związek przykłada ogromną wagę do rozwoju siatkówki plażowej w regionie. Dlatego stajemy się jednym z ważniejszych miejsc w kraju pod tym względem. Cieszę się, że moje Mysłowice są tu, na Śląsku liderem. Jednocześnie dziękuję samorządowi miasta za nieocenione wsparcie, a PZPS za zaufanie.

Wojciech Chmiel – Wiceprezydent Miasta Mysłowice: Nasze miasto inwestuje w sport, w aktywność ruchową mieszkańców, w ich zdrowie. Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej są jedną z form promocji naszych starań. Popularyzacja poprzez wielki sport jest najskuteczniejsza.

Karol Pawlik – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach: Nasz kompleks Park Słupna spełnia wszelkie wymogi i oczekiwania, by przeprowadzać zawody w siatkówce plażowej najwyższej rangi. Jeśli tylko aura dopisze, a taką mam nadzieję, to znów będziemy uczestniczyć w siatkarskim święcie.

Sebastian MichalakWiceprezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Dyrektor ORLEN Mistrzostw Polski 2021 w siatkówce plażowej: Aura jest w naszej dyscyplinie ważna, ale nie kluczowa. Już wiele razy przyszło zawodniczkom i zawodnikom grać w deszczy, przy wietrze, a nawet w gradzie. Taka specyfika siatkówki plażowej. Mam jednak nadzieję, że słońce będzie się do nas się uśmiechać przez te trzy dni.

  • 8
  • 0
  • 14
  • 1
  • 2

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52