SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. cev.eu, 10 sierpnia 2021

W środę początek plażowych CEV Mistrzostw Europy 2021

W środę w Wiedniu rozpoczynają się CEV Mistrzostwa Europy 2021 w siatkówce plażowej. Biało-Czerwone barwy reprezentować będą dwa duety żeńskie i dwie pary męskie.

Panie zagrają w grupach A i D. Rywalkami Agaty Ceynowej i Jagody Gruszczyńskiej w grupie A będą Anniina Parkkinen i Taru Lahti-Liukkonen z Finlandii. W drugiej parze zagrają Riikka Lehtonen i Niina Ahtiainen – również z Finlandii oraz Holenderki Marleen Ramond-van Iersel i  Pleun Ypma. Pierwszy mecz polskiej pary  Ceynowa/Gruszczyńska – Parkkinen/Lahti FIN w środowe południe.

Wynik na żywo

Z kolei w grupie D przeciwniczkami Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek będą Hiszpanki Paula Soria Gutierrez i María Belén Carro Marqu de Acuna. W drugim meczu zmierzą się Łotyszki  Anastasija Kravcenoka i Tina Graudina oraz Francuzki Lezana Placette i Alexia Richard. Inauguracyjne spotkanie Polek Wojtasik/Kociołek –Soria/Carro o 13.00.

Wynik na żywo

Turniej męski rozpoczyna się w czwartek. Polskę reprezentują nasi olimpijczycy Tokio 2020. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w grupie C oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w grupie D. Rywalami tych pierwszych będą Wladyslaw Jemelianczuk i Serchy Popow z Ukrainy. Ten mecz w czwartek rano o 9.00. W drugiej parze zagrają Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins z Łotwy oraz Rosjanie Nikita Liamin i Taras Myskiw. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl za rywali będą mieli hiszpański duet Pablo Herrera Allepuz i Adrián Gavira Collado. To spotkanie pojutrze o 11.00.  W drugiej parze rywalizaować będą Włosi Adrian Ignacio Carambula Raurich i Gianluca Dal Corso z austriacką parą  Julian Hörl/Laurenz Leitner.

Turniej zakończy się w niedzielę 15 sierpnia.

Strona mistrzostw: https://eurobeachvolley.cev.eu/en/2021/

  • 8
  • 1
  • 18
  • 0
  • 0