SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 30 kwietnia 2021

WT Cancun: Ważny dzień dla polskich par

Przed polskimi parami w Cancun bardzo ważne mecze, a wyniki w grupie tylko jednej „dwójce” zapewniły bezpośredni awans do 1/8. Z turniejem niestety pożegnali się już Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.  

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, dzięki dwóm wygranym są już pewni gry w 1/8 turnieju. W trudniejszej sytuacji są Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które czeka rywalizacja w barażach. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl po dwóch przegranych w grupie, pożegnali się z turniejem. 

Talita Antunes/Taiana Lima (BRA) – Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek 2:0

Do spotkania Polki przystąpiły z wygraną na koncie, jednak w tym starciu czekały na nie zwyciężczynie poprzedniego turnieju w Cancun brazylijski duet Talita/Taiana Lima. Niespodziewanie biało-czerwony duet postawił rywalkom bardzo wymagające warunki, doprowadzając w pierwszym secie do emocjonującej gry na przewagi. Doświadczenie gry pod presją było jednak po stronie Brazylijek i to one zapisały tę odsłonę na swoim koncie. Druga odsłona należała do Canarinhos, które wyciągnęły wnioski i szybko wcieliły je w życie. Polki zakończyły spotkania grupowe z dorobkiem jednej wygranej i jednej przegranej, a to oznacza że czekają je zmagania w barażach, których stawką jest awans do 1/8. Rywalkami naszych plażowiczek będą Margareta Kozuch i Cinja Tillmann z Niemiec.

Cherif Younousse/Ahmed Tijan (QAT) – Piotr Kantor/Bartosz Łosiak 0:2

Bardzo ciężki i zarazem rewelacyjny mecz mają za sobą Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy starli się z dwukrotnymi srebrnymi medalistami WT Cancun – katarską parą Cherif/Ahmed. Polski duet szybko zweryfikował wszelkie statystyki podejmując wyrównaną walkę pełną świetnej i konsekwentnej siatkówki. Największym atutem rywali były świetne parametry fizyczne, na które Biało-czerwoni znaleźli sposób zarówno w pierwszym, jak i drugim secie. Drugie zwycięstwo w grupie dało im bezpośredni awans do 1/8 zmagań. Polacy cały czas czekają na swoich rywali.

Grzegorz Fijałek/Michał Bryl – Tri Bourne/Trevor Crabb (USA) 0:2

Tego turnieju para Fijałek/Bryl nie będą mogli zaliczyć do udanych. Najpierw po walce ulegli Holendrom, a w drugim spotkaniu grupowym musieli ustąpić pola amerykańskiemu duetowi Bourne/Crabb. Duża liczba własnych błędów, chaos w grze i problemy w ataku nie ułatwiały rywalizacji, tym bardziej, że pod drugiej stronie siatki rywale czuli się bardzo pewnie. Tak naprawdę dopiero w drugim secie Polakom udało się nawiązać walkę, ale wtedy do głosu ponownie doszła zmora tego starcia – darmo oddawane punkty. Biało-czerwoni zanotowali drugą przegraną w turnieju i tym samym zakończyli udział w rywalizacji.

Wyniki i terminarz WT Cancun:

Kwalifikacje

Laura Caluori/Anna Lutz [SUI] – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz 1:2 (21:19, 11:21, 13:15)

Marleen Ramond-van Iersel/ Pleun Ypma [NED] – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz 2:0 (21:15, 21:13)

Stefan Boermans/Yorick de Groot [NED] – Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz 2:0 (walkower)

29.04 (czwartek)

Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek – Julia Sude/Karla Borger (GER) 2:1 (14:21, 21:18, 15:11)

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – George Wanderley/Andre Stein (BRA) 2:0 (21:14, 21:15)

Grzegorz Fijałek/ Michał Bryl – Stefan Boersman/Yorick de Groot (NED) 0:2 (22:24, 13:21)

30.04 (piątek)

Talita Antunes/Taiana Lima (BRA) – Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek 2:0 (24:22, 21:16)

Cherif Younousse/Ahmed Tijan (QAT) – Piotr Kantor/Bartosz Łosiak 0:2 (21:23, 20:22)

Grzegorz Fijałek/Michał Bryl – Tri Bourne/Trevor Crabb (USA) 0:2 (14:21, 18:21)

22:00, baraż: Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek – Margareta Kozuch/Cinja Tillmann (GER)

Godziny kolejnych spotkań z udziałem Biało-czerwonych pozostają do ustalenia.

  • 2
  • 2
  • 16
  • 0
  • 0