SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 29 kwietnia 2021

WT Cancun: Pierwsze punkty na koncie polskich duetów

W Cancun polskie pary rozpoczęły rywalizację w fazie grupowej. Dwa duety zapisały na swoim koncie pierwsze punkty, z kolei para Fijałek i Bryl mimo zaciętej walki musiała uznać wyższość rywali.

Mecze fazy grupowej z udziałem polskich par zainaugurowały Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które starły się z Niemkami Julią Sude i Karlą Borger (17.miejsce w rankingu FIVB). Kilka godzin później dołączyły duety męskie: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy zmierzyli się  odpowiednio z Brazylijczykami George Wanderleyem i Andre Steinem oraz z Holendrami Stefan Boersman i Yorickem de Groot.

Julia Sude/Karla Borger (GER) – Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek 1:2

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek bardzo dobrze wprowadziły się w turniej, mimo, że pierwszy set należał do Niemek. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że to nasze sąsiadki były na papierze faworytkami tego spotkania. Ten pogląd zweryfikowały jednak kolejne partie, w których nasze kadrowiczki prezentowały rewelacyjny poziom. Ogromne zaangażowanie w grę i świetna dyspozycja polskiej pary pozwoliły odwrócić losy spotkania i wygrać to stracie w tie-breaku.  

George Wanderley/Andre Stein (BRA) – Piotr Kantor/Bartosz Łosiak 0:2

Pierwszy set w pełni przebiegał pod kontrolą Biało-czerwonych, którzy grali bardzo pewnie w ataku i w polu serwisowym. Brazylijczycy szukali punktów w sprytnych kiwkach i ostrych zagrywkach jednak wypracowany od początku dystans punktowy okazał się nie do odrobienia. Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Polacy górowali w każdym elemencie, a ich rywale mieli wyraźne problemy z grą w obronie i wyprowadzaniem skutecznych kontr. Nasi kadrowicze wygrali 2:0 i zrobili spory krok w stronę awansu do kolejnej rundy.    

Grzegorz Fijałek/ Michał Bryl – Stefan Boersman/Yorick de Groot (NED) 0:2

To starcie fazy grupowej od początku toczyło się bardzo wyrównanie. Przez cały pierwszy set żadna z par nie była w stanie zbudować choć minimalnej przewagi, dlatego też do ostatnich piłek nie można było przewidzieć, kto zapiszę tę odsłonę na swoim koncie. Swoje piłki meczowe mieli zarówno Polacy,  jak i Holendrzy jednak to rywale mieli więcej szczęścia. Odrzucające zagrywki dały im czas na zbudowanie skutecznego bloku, który okazał się na wagę tej partii. Drugi set nie ułożył się po myśli Biało-czerwonych, którzy grali pod dyktando przeciwników. Niewątpliwie tę odsłonę ustawiły bardzo trudne serwisy holenderskiego duetu, które destabilizowały grę polskiej pary.

W nocy czasu europejskiego polskie pary czekają kolejne mecze grupowe.

Wyniki i terminarz WT Cancun:

Kwalifikacje

Laura Caluori/Anna Lutz [SUI] – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz 1:2 (21:19, 11:21, 13:15)

Marleen Ramond-van Iersel/ Pleun Ypma [NED] – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz 2:0 (21:15, 21:13)

Stefan Boermans/Yorick de Groot [NED] – Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz 2:0 (walkower)

29.04 (czwartek)

Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek – Julia Sude/Karla Borger (GER) 2:1 (14:21, 21:18, 15:11)

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – George Wanderley/Andre Stein (BRA) 2:0 (21:14, 21:15)

Grzegorz Fijałek/ Michał Bryl – Stefan Boersman/Yorick de Groot (NED) 0:2 (22:24, 13:21)

30.04 (piątek)

0:00, grupa D: Talita Antunes/Taiana Lima (BRA) – Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek

2:00, grupa C: Cherif Younousse/Ahmed Tijan (QAT) – Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

18:00, grupa D: Grzegorz Fijałek/Michał Bryl – Tri Bourne/Trevor Crabb

  • 1
  • 1
  • 17
  • 0
  • 0