SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Pełka, fot. FIVB, 12 października 2017

WT Qinzhou: zwycięstwo i porażka polskich par

W chińskim Qinzhou rozpoczął się turniej z cyklu World Tour w siatkówce plażowej. Polskę reprezentują Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek oraz Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Gromadowska.

W pierwszych meczach turnieju głównego Polki zagrały ze zmiennym szczęściem, Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek pokonały Amerykanki Ross/Claes i jutro zagrają z austriacką parą Plesiutschnig/Schutzenhofer.

Niestety Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Gromadowska przegrały z inną amerykańską parą Day/Hochevar i odpadły z turnieju.

Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek POL - Ross/Claes USA 2:0 (21:19, 21:15)
Kinga i Katarzyna grają w parze od miesiąca i był to ich debiut na tak znaczącej imprezie. Należą się im duże brawa za postawę na boisku. Polki grały bardzo ambitnie i realizowały przedmeczowe założenia taktyczne, co pozwoliło im kontrolować przebieg tego meczu.

Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Gromadowska POL - Day/Hochevar USA 0:2 (14:21, 15:21)
Podobnie jak ich koleżanki, Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska zadebiutowały w takim ustawieniu. Mimo zaangażowania, nasze reprezentantki nie sprostały parze amerykańskiej. Day/Hochevar nie popełniały błędów własnych i dominowały w grze przy siatce.

  • 1
  • 0
  • 39
  • 0
  • 1