SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Agata Stychno, fot. Piotr Sumara, 10 sierpnia 2017

Mariusz Prudel: Poziom turnieju będzie bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta!

Już w najbliższy weekend (11-13 sierpnia) Mysłowice ponownie staną się stolicą polskiej siatkówki plażowej. Wszystko za sprawą rozpoczynających się w piątek ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej oraz ORLEN Mistrzostw Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej, które rozpoczną się za tydzień.

Podczas czwartkowej konferencji medialnej, zarówno organizatorzy, jak i zawodniczki oraz zawodnicy nie kryli radości z możliwości grania w mysłowickim Parku Słupna, podkreślając, że miasto wyjątkowo sprzyja siatkówce plażowej.

Sławomir Pawlak- prezes Silesii Volley Mysłowice: - Bardzo się cieszę, że Mysłowice po raz kolejny, dzięki panu prezydentowi, mogą gościć tak ważną imprezę w Parku Słupna. W przyszłym tygodniu kolejna impreza tutaj- Mistrzostwa Polski Olboyów. Wykorzystamy infrastrukturę na Słupnej, gdzie do dyspozycji mamy przepiękne boiska i jako klub będziemy podtrzymywać mysłowickie tradycje- przez 10 lat organizowaliśmy imprezy międzynarodowe, co roku też staramy się organizować jakąś imprezę rangi krajowej. W ubiegłym roku organizowaliśmy Turniej Nadziei Olimpijskich.  Staramy się, żeby Mysłowice cały czas istniały na mapie siatkówki plażowej.

Edward Lasok- prezydent Mysłowic: - Mysłowice od wielu lat związane są z siatkówką plażową. Odbywało się tu wiele wspaniałych imprez, w związku z czym Mysłowice do tego typu turniejów są zawsze przygotowane. Myślę, że te dwa turnieje, które są przed nami będą świetnie przygotowane, oby tylko pogoda dopisała. My z naszej strony zrobiliśmy wszystko, żeby przygotować boiska i zaplecze, aby ten turniej mógł odbyć się we wspaniałych warunkach.

Mysłowicki turniej będzie wyjątkową okazją na podziwianie gry najlepszych polskich par. Wśród uczestników znajdzie się bowiem piątka olimpijczyków z Rio de Janeiro (Kinga Kołosińska, Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek). Turniej będzie też dla naszych duetów pierwszą okazją do zaprezentowania się polskim kibicom po zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata w Wiedniu, w których najlepiej spisała się para Kantor/Łosiak, zajmując piąte miejsce.

Paweł Wachowiak- wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: - W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i pana prezesa Jacka Kasprzyka chciałbym podziękować panu prezydentowi za podjęcie się organizacji tej pięknej imprezy. W Mysłowicach gościły już turnieje międzynarodowe- World Tour, mistrzostwa świata w kategoriach młodzieżowych, można więc śmiało powiedzieć, że Mysłowice są stolicą polskiej siatkówki plażowej. Jestem przekonany, że ta impreza jak zawsze zostanie przeprowadzona profesjonalnie. Jeśli chodzi zaś o stronę sportową, to wystąpią nasze najlepsze pary, łącznie z parami eksportowymi, które nie tak dawno rywalizowały podczas Mistrzostw Świata w Wiedniu, co gwarantuje wiele pozytywnych wrażeń .

Katarzyna Kociołek- reprezentantka Polski: - Każdy z zawodników przyjeżdża na ten turniej po medal. Również my przyjechałyśmy tutaj z takim celem. Będziemy walczyć o najwyższe lokaty i mamy nadzieję, że kibice będą dopingować, a pogoda dopisze, bo to aspekt kluczowy. Organizacja turnieju jest bardzo dobra, miałyśmy okazję już trenować na boiskach i są naprawdę bardzo dobrze przygotowane.

  • 4
  • 0
  • 37
  • 0
  • 1