SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

7 sierpnia 2017

Z Wiednia do Mysłowic

Polski oraz ORLEN Finał Mistrzostw Polski Oldboyów zawitają w tym roku na Śląsk.

Mysłowic jako stolicy siatkówki plażowej nie trzeba nikomu przedstawiać. To tutaj przez wiele lat gościł turniej FIVB World Tour, a przez dwa lata z rzędu (2013, 2014) miasto było gospodarzem Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej U23. W tym roku na boiska w Parku Słupna zawitają najlepsze polskie pary męskie i żeńskie, które rywalizować będą o tytuł mistrzów kraju.

Doświadczenie zdobyte przez lata pracy przy najważniejszych turniejach na świecie z pewnością pomoże w organizacji wydarzenia, które jest nie lada gratką dla wszystkich kibiców siatkówki plażowej. W ORLEN Mistrzostwach Polski uczestniczyć bowiem będą najlepsze biało-czerwone duety eksportowe, które walczyły  w Mistrzostwach Świata w Wiedniu – z piątą para świata – Kantor/Łosiak. Mysłowicki turniej będzie dla nich zatem pierwszym po światowym czempionacie sprawdzianem na rodzimym podwórku.

W ubiegłorocznych finałach mężczyzn najlepsi okazali się Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. W turnieju pań złoto przypadło w udziale Monice Brzostek i Kindze Kołosińskiej. Po tegorocznych roszadach kadrowych ani mistrzowie, ani mistrzynie Polski nie występują już w tych składach. Kinga Kołosińska gra bowiem w parze z Jagodą Gruszczyńską, Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem, a Mariusz Prudel z Kacprem Kujawiakiem. Pretendentów do medali będzie zatem więcej, a nie można przecież zapominać o pozostałych polskich parach, które również do Mysłowic przyjadą po zwycięstwo!

Tydzień po Mistrzostwach Polski, na piach wybiegną starsi adepci siatkówki, walcząc o medale w Mistrzostwach  Polski Oldboyów. I tutaj sportowych emocji z pewnością nie zabraknie, podobnie jak i gwiazd siatkówki, znanych kibicom z poprzednich lat.

Bardzo się cieszymy, że Mysłowice dostały szansę organizacji finału ORLEN Mistrzostw Polski. Jestem przekonany, turniej wypadnie świetnie zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Doświadczenie z poprzednich turniejów plażówki z pewnością pomoże. Kibicom obiecujemy niesamowite emocje i zapraszamy do Mysłowic!- powiedział Sławomir Pawlak, prezes klubu Silesia Volley- współorganizatora turnieju.

– Siatkówka plażowa w Mysłowicach od wielu lat czuje się bardzo dobrze. Tu jest klimat dla „plaży”. Obiekty w Parku Słupna są bardzo przyjazne naszej dyscyplinie, a gospodarze bardzo serdeczni i życzliwi. Jestem przekonany, że przegląd krajowego potencjału siatkówki plażowej, tak w młodszych, jak i starszych kategoriach wiekowych będzie znakomitą promocją dyscypliny, Mysłowic, a przed wszystkim okazją do znakomitej zabawy kibiców – dodał Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

  • 3
  • 0
  • 40
  • 0
  • 1