SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, 6 kwietnia 2023

Lekcja WF z mistrzem. Kolejna edycja ruszyła!

W królewskim Krakowie zorganizowane pierwsze w tym sezonie „Lekcje WF z Mistrzem”. Tym razem gwiazdą spotkań z młodzieżą była Magdalena Śliwa.

Dla Magdaleny Śliwy Kraków jest miastem szczególnie bliskim – to właśnie tam dojrzewał talent dwukrotnej mistrzyni Europy w siatkówce. Reprezentantka Polski która, wielokrotnie pełnia rolę kapitana naszej kadry, aż 359 razy występowała w biało-czerwonych barwach, co stanowi niekwestionowany rekord. Będąc już doświadczoną rozgrywającą i mając za sobą kilka lat występów w silnej włoskiej lidze, poprowadziła koleżanki do zaskakującego tytułu mistrzyń Europy w 2003 roku. Wtedy, na tureckiej ziemi, wielu mówiło o reprezentacji Polski, jako o największej niespodziance turnieju.

W 2005 roku, Polki powtórzyły sukces w Chorwacji, potwierdzając, że dwa lata wcześniej nie było mowy o jakimkolwiek przypadku. Biało-Czerwone prezentowały się po prostu świetnie, a reżyserką ich gry była właśnie Magdalena Śliwa.

W ślady utytułowanej mamy, która wyjątkowo długo grała wyczynowo w siatkówkę, poszła córka, Izabela, występująca obecnie na pozycji libero w zespole z Kalisza (obecnie piąta drużyna w kraju).

Podczas „Lekcji WF z Mistrzem”, rozmowie z gwiazdą towarzyszą zajęcia sportowe. Nie inaczej było w Krakowie. Najpierw Magdalena Śliwa opowiedziała o swojej karierze, udzieliła wielu odpowiedzi na pytania zainteresowanej młodzieży, a później zaprosiła ją na wspólny trening, zakończony wręczeniem pamiątkowych medali dla najbardziej aktywnego uczestnika. Prowadzenie zajęć było dla naszego gościa chlebem powszednim, bowiem po zakończeniu gry w siatkówkę pani Magda postawiła właśnie na pracę w roli szkoleniowca. I świetnie sobie w tym fachu radzi.

Takie spotkania jak „Lekcja WF z Mistrzem” są wspaniałą okazją nie tylko do poznania sław polskiego sportu, ale także stanowią motywację dla młodych ludzi, którzy być może właśnie dzięki bezpośredniemu kontaktowi z gwiazdą, zechcą jeszcze mocniej zaprzyjaźnić się ze sportem i zdrowym stylem życia.

Sponsor zajęć PKN ORLEN oraz organizator Polski Związek Piłki Siatkowej, nie ukrywają radości ze startu następnego sezonu i nieustannie zapraszają do współpracy kolejne szkoły. Mimo, że lista zainteresowanych jest długa, na pewno warto się do niej dopisać.

  • 1
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0