SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 12 maja 2022

XXVIII OOM w Sportach Halowych Podlaskie 2022. Siatkówka w Białymstoku i Suwałkach

W Białymstoku i Suwałkach na areny XXVIII Ogołnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Podlaskie 2022 wkraczają przedstawicielki i przedstawiciele naszej dyscypliny sportu. W piątek odbędą się pierwsze mecze. Znicz olimpijski zapłonął 8 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie odbyła się ceremonia otwarcia. Znicz zapalił mistrz igrzysk w Tokio w rzucie młotem Wojciech Nowicki.

Olimpijskie rozgrywki we wszystkich, dwunastu dyscyplinach sportu   zakończą się 27 maja. Wezmą w nich udział najlepsze zawodniczki i zawodnicy w kategorii juniorki i juniora młodszego ze wszystkich szesnastu województw. Zobaczymy prawie 3 tys. zawodników, 731 trenerów, blisko 400 sędziów.

W turnieju siatkarek i siatkarzy weźmie udział po 192 zawodniczki i zawodników oraz po 48 trenerów. W grupach rywalizacja odbędzie się systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinału. Zagrają siatkarki i siatkarze urodzeni w 2008 roku oraz młodsi. W Suwałach zagrają zespoły chłopców, a w Białymstoku dziewcząt.

Organizatorem jest Podlaska Federacja Sportu, a Partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej.

Podział na grupy - dziewczęta
A: Mazowieckie, Lubuskie, Zachodniopomorskie, Opolskie
B: Śląskie, Łódzkie, Lubelskie, Świętokrzyskie
C: Kujawsko-Pomorskie, Małopolskie, Podlaskie, Podkarpackie
D: Wielkopolskie, Dolnośląskie, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie

chłopcy:
A: Małopolskie, Pomorskie, Lubelskie, Zachodniopomorskie
B:  Łódzkie, Dolnośląskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie
C: Mazowieckie, Opolskie, Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie
D: Śląskie, Wielkopolskie, Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie

  • 12
  • 5
  • 8
  • 0
  • 0