SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Kamil Budny / Orlen Beach Volley Tour Sulejów, 27 maja 2023

W Sulejowie trwa siatkarskie święto

W turnieju głównym, inaugurującym cykl Orlen Beach Volley Tour 2023, rywalizują czołowi siatkarze i siatkarki plażowe w kraju. Najważniejsze mecze, które zostaną rozegrane w niedzielę, zapowiadają się wyjątkowo emocjonująco. Zapraszamy do Sulejowa!

W sobotę, 27 maja 2023 r. kibice mogli obejrzeć kilkadziesiąt spotkań. Co prawda ubiegłoroczne zwyciężczynie tego turnieju - Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz - w tym roku do Sulejowa nie przyjechały, ale są za to obrońcy tytułu - Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Wygrali wszystkie sobotnie spotkania i w niedzielę ponownie zamierzają wywieźć z Sulejowa złote krążki.

- W zeszłym tygodniu pojechaliśmy do Włoch, ale tamten turniej został odwołany, więc to jest nasz pierwszy turniej w tym sezonie. Pierwszy mecz był trochę nerwowy, ale ważne, że wygrywamy. Poziom nie jest jeszcze taki, jak byśmy sobie życzyli, ale finalny rezultat jest pozytywny. Fajnie, że wciąż to mamy i choć nie wszystko się układa, dzięki naszym charakterom potrafimy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, więc mamy nadzieję, że obronimy tytuł – powiedzieli jedni z faworytów sulejowskiego turnieju.

Oprócz doświadczonych zawodników i zawodniczek puchary chcieliby także wywieźć ich młodsi koledzy i koleżanki. Wszystkich łączy coś jeszcze, gra sprawia im przyjemność, ponieważ siatkówka plażowa po prostu cieszy.

- Nie może być inaczej, ponieważ atmosfera jest wspaniała, a pogoda dopisała. Obserwowałem dzisiaj zmagania naszych młodzieżowych reprezentantów, którzy rywalizując ze starszymi kolegami mogą nabierać doświadczenia, co na pewno zaprocentuje. W tym roku rozgrywki w ramach cyklu Orlen Beach Volley Tour rozpoczęły się wcześniej. Kolejny turniej odbędzie się za dwa tygodnie w Stalowej Woli, a następne w Olsztynie, Przysusze, Kołobrzegu i Starych Jabłonkach. Finał powróci do korzeni, wszyscy na pewno dobrze wspominają tę lokalizację – podsumował Robert Wardak, członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS.

Ale wcześniej przed nami jeszcze jeden dzień rozgrywek w Sulejowie. Niedzielne mecze rozpoczną się o godzinie 9.00, wszystkie spotkania rozgrywane na głównej płycie sulejowskiego centrum sportów plażowych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport Extra.

Ten prestiżowy turniej to także okazja do spędzenia czasu w atrakcyjny sposób. Już jutro, od godziny 11.00, będziecie mogli skorzystać z dmuchanego placu zabaw, który ustawimy nie tylko na świeżym powietrzu, ale również na jednym z basenowych torów w sulejowskiej pływalni. Poza tym w naszej nowej, gminnej hali sportowej powstanie strzelnica, a na zewnątrz rowerowy tor przeszkód, z kolei panie z kół gospodyń wiejskich będą częstować lokalnymi przysmakami.

Wiele atrakcji przygotują również animatorzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie. Wszystkie atrakcje będą oczywiście bezpłatne.

Wyniki turnieju kobiet: https://beach.pzps.pl/wynikik/?t=1239
Wyniki turnieju mężczyzn: https://beach.pzps.pl/wynikim/?t=1240

  • 3
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0