SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Piotr Sumara, 24 maja 2023

Polska - Francja 3:0 w meczu siatkarek

Polska pokonała Francję 3:0 (25:21, 30:28, 25:11) w towarzyskim meczu kobiet w Radomskim Centrum Sportu.  W dodatkowej partii Biało-Czerwone okazały się lepsze 25:23. Trenerzy obu ekip umówili się na rozegranie czterech setów. Była to bardzo udana inauguracja sezonu reprezentacyjnego siatkarek w naszym kraju. W czwartek odbędzie się w Radomiu drugie spotkanie tych drużyn (początek 17:30, Polsat Sport).

Polskie siatkarski odniosły pewne zwycięstwo. Pierwszego pewnie wygrały, choć w połowie rywalki prowadziły 14:9. Jednak szybko odrobiły straty na 16:16. Następnie była już dominacja gospodyń, które ostatni punkt zdobyły po serwisowym błędzie Francuzek.

W końcówce drugiej partii Polska prowadziła 24:22, ale po dwóch błędach straciły przewagę. Następne akcje obfitowały w obustronne pomyłki m.in. na serwisach. Ostatecznie nie przyjęta zagrywka Katarzyny Wenerskiej zakończyła rywalizację.

W trzecim secie trener Lavarini dokonał zmian. Na boisko wyszła zupełnie inna szóstka:Nowicka, Gałkowska, Jurczyk, Pacak, Czyrniańska, Szczygłowska (L) i Monika Fedusio, która dzień wcześniej odebrała nagrodę dla najlepszej siatkarki TAURON Ligi w sezonie 2022/20023. Już na początku partii zaprezentowała kiwkę i efektowny pojedynczy blok. Po remisie 3:2 gospodynie uzyskały wyraźną przewagę - 7:3 oraz 16:6, wygrywając zdecydowanie.

Czwarty set był momentami popisem polskich siatkarek, które prowadziły m.in. 6:2 i 22:15. W końcówce przyszła dekoncentracja i rywalki odrobiły straty do 22:21. Monika Gałkowska, która chwilę wcześnie wróciła na boisko przerwała serię i polskie siatkarki dokończyły zwycięstwa.

W tym roku podopieczne trenera Stefano Lavariniego wezmą udział w trzech dużych imprezach - Lidze Narodów, mistrzostwach Europy oraz turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Rozgrywki VNL 2023 siatkarek rozpoczną się 30 maja w tureckiej Antalyi. Rywalkami Polek będą Kanadyjki, Włoszki, Tajki i Serbki. Przed wylotem do Turcji reprezentantki Polski rozegrają jeszcze mecze towarzyskie z drużyną Francji.

Zespoły rozpoczęły mecz w składach:
Polska: Wenerska, Korneluk, Witkowska, Stysiak, Łukasik, Różański, Stenzel (L)
Francja: Stoilković, Isihek, Sylves, Eruga, Rotar, Halimatou, Giardino (L)

 

  • 6
  • 0
  • 4
  • 0
  • 0