SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World, 22 marca 2023

Beach Pro Tour Elite16 Tepic (Program)

Czas na drugi w tym sezonie turniej rangi Elite16. Tym razem plażowa elita, w której nie mogło zabraknąć Bartosza Łosiaka i Michała Bryla, będzie rywalizować w meksykańskim Tepic.

Od czwartku do niedzieli najlepsi siatkarze plażowi świata będa rywalizować w turnieju Beach Pro Tour Elite16 w meksykańskim Tepic. Już dzisiaj wieczorem rozpoczną się kwalifikacje, które wyłonią cztery zespoły, które dołączą do dwunastu rozstawionych w fazie grupowej par. Co ciekawe turniej będzie rozgrywany w hali, a dokładniej w Auditorio Amado Nervo, gdzie na potrzeby turnieju Elite16 powstały boiska siatkówki plażówki.

W  Meksyku zobaczymy najlepszą polską parę - Bartosza Łosiaka i Michała Bryla, którzy rozstawieni są na czele grupy D. Przypomnijmy, na początku lutego w otwierającym sezon turnieju Elite16 w Doha, Biało-Czerwoni zajęli czwarte miejsce, a w poprzedzającym to wydarzenie finale Beach Pro Tour 2022 wywalczyli srebrne medale.

Bartosz Łosiak i Michał Bryl rozpoczną turniej w Tepic od meczu z reprezentantami gospodarzy - Juanem Virgenem i Miguelem Sarabią Delgado, którzy w rankingu FIVB klasyfikowani są na 37. miejscu. Spotkanie zaplanowano na godzinę 22:50 w czwartek. Kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają kilka godzin później o 6:20 w piątek, wówczas ich rywalami będą kuzyni Marco i Esteban Grimalt. Polacy grali już w tym sezonie Chilijczykami w fazie grupowej turnieju finałowego Beach Pro Tour 2022 w Doha, wówczas nasi reprezentanci wygrali w dwóch setach. W ostatnim meczu grupowym Bartosz Łosiak i Michał Bryl zagrają z holenderskim duetem Stefan Boermans/Yorick De Groot, którzy awansowali do turnieju głównego przez kwalifikacje. Polsko-holenderskie starcie odbędzie się o północy w nocy z piątku na sobotę.


23 marca (czwartek)
22:50 Łosiak/Bryl - Virgen/Sarabia (Polsat Sport News)
24 marca (piątek)
6:20 Łosiak/Bryl - Grimalt M./Grimalt E. (Polsat Sport Extra)
25 marca (sobota)
0:00 Łosiak/Bryl - Boermans/De Groot (Polsat Sport Fight)
Runda 12
Ćwierćfinały
Półfinały
26 marca (niedziela)
Mecz o 3. miejsce
Mecz o 1. miejsce

  • 0
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0