SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 21 marca 2023

Liga Mistrzyń: zespół Magdaleny Stysiak wyeliminowany

Zespół Magdaleny Stysiak Vero Volley Milano przegrał z VakifBankiem SK :3 (25:18, 22:25, 25:22, 21:25, 11:15) w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Turecki klub awansował do półfinału.

Pierwszy mecz był popisem Vakifbanku SK, który bez większych problemów pokonał ekipę z Włoch 3:0.  Wydwało się, że podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego, wśród których jest m.in. słynna Paola Egonu, są już jedną nogą w półfinale. Jednak Vero Volley Milano zaczęło odrabiać straty i prowadziło 1:0 oraz 2:1. Jednak czwarty set zakończył się zwycięstwem drużyny gości, co oznaczało że Vakifbank SK miał już zapewnioną kwalifikację do najlepszej czwórki kontynentu.

Trudne zadanie stoi także przed Imoco Conegliano z Joanną Wołosz w składzie, które przegrało w Stambule pierwszy mecz ćwierćfinału z Fenerbahce 0:3 i we własnej hali musi najpierw odrobić straty, a następnie zwyciężyć w złotym secie (rewanż w czwartek).

W czwartek także zagrają wicemistrzynie Polski Developres BELLA DOLINA Rzeszów, które w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością przegrały 1:3 z lliderem ligi tureckiej Eczacibasi Stambuł. Developres musi w hali rywalek zwyciężyć za trzy punkty (3:0 lub 3:1), a potem pokonać gospodynie w złotym secie.

Czwartą parę tworzą Igor Gorgonzola Novara i Allianz MTV Stuttgart (mecz w środę). Włoski zespół prowadzony przez trenera reprezentacji Polski Stefano Lavariniego, wygrał na wyjeździe 3:1 i teraz jest zdecydowanym faworytem

Wszystkie mecze Ligi Mistrzyń w kanałach Polsatu.

Statystyki: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=64305

23869e

  • 2
  • 0
  • 8
  • 1
  • 0