SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, 21 marca 2023

Mistrzostwa Świata z nagrodą Sport Biznes Polska

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Polski Związek Piłki Siatkowej znalazł się wśród laureatów Nagród Sport Biznes Polska za rok 2022, otrzymując statuetkę w kategorii Wydarzenie Sportowe 2022 Roku za Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Stowarzyszenie Sport Biznes Polska podczas II Gali Sport Biznes Polska w Hotelu Hilton w Warszawie nagrodziło statuetkami marki i organizaje stawiające w swojej działalności przede wszystkim na rozwój, popularyzację czy wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu sportowego. Galę transmitowała Telewizja Polsat Sport.

Statuetki za rok 2022 zostały przyznane w 16 kategoriach, zwycięzców wyłoniło Jury, w którym zasiadają Członkowie Zarządu Stowarzyszenia oraz Członkowie Rady Programowej SBP.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn zostały nagrodzone w kategorii Wydarzenie Sportowe 2022 Roku. Nagrodę odebrał wiceprezes zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Artur Popko. "Chciałem przypomnieć, że te mistrzostwa miały odbyć się w Rosji w dziesięciu miastach, a odbyły się w Polsce i Słowenii. Przyczynę Państwo znają. My zorganizowaliśmy mistrzostwa w dwóch miastach Katowicach i Gliwicach, ale nie byłoby tej imprezy bez zaangażowania Państwa Polskiego i Rządu. Serdeczne podziękowania ze środowiska siatkarskiego za osobiste zaangażowanie Pana Prezydenta Andrzej Dudy, Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Kamila Bortniczuka, Prezesa Grupy Polsat Plus - Zygmunta Solorza oraz głównego sponsora firmy Orlen. Podziękowania kierujemy do kibiców, którzy w komplecie pojawiali się na wszystkich meczach reprezentacji Polski, a miliony z nich wspierały naszych zawodników przed telewizorami" - mówił ze sceny.

Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Sport Biznes Polska, za całokształt działań na rzecz rozwoju i promocji sportu, otrzymał Zygmunt Solorz Prezes Grupy Polsat Plus od lat wspierający rozwój polskiego sportu, w tym siatkówki.

W kategorii Liga Sportowa 2022 Roku Jury SBP nagrodziło Polską Ligę Siatkówki. "To dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie, że wybraliśmy właściwy kierunek rozwoju" - komentował Prezes PLS Artur Popko.
 
W kategorii Obiekt Sportowy 2022 Roku nagrodzono Arenę Gliwice, która gościła w ubiegłym roku zarówno siatkarskie mistrzostwa świata mężczyzn jak i kobiet. Również wśród nominowanych nie brakowało tych związanych z Polską Siatkówką. Polska Liga Siatkówki była w wąskim gronie nominowanych w kategorii Transformacja Cyfrowa 2022 za projekt VolleyLand, z kolei Jastrzębski Węgiel w kategorii Klub Sportowy 2022. TAURON Arena Kraków rywalizowała z Areną Gliwice o miano Obiektu Sportowego Roku 2022.
 
23868c

 

  • 1
  • 0
  • 9
  • 1
  • 0