SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Malwina Stroińska, foto Katarzyna Stepko, 19 marca 2023

1LK: Tie-break w Jarosławiu

MKS SAN-Pajda Jarosław na własnej hali podjął Trans- Ann Płomień Sosnowiec. Pięciosetowy pojedynek zakończył się zwycięstwem sosnowiczanek, które dołożyły do swojego konta 2 punkty.

Pierwszy set sobotniego spotkania zdecydowanie należał do Płomienia. Już od początku drużyna z Sosnowca zbudowała sobie przewagę, którą ciężko było Gospodyniom nadrobić. Efektywna gra sosnowiczanek przełożyła się na ich zwycięstwo w pierwszej partii 25 do 14.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki obu drużyn. Do 10 oczka gra odbywała się punkt za punkt. Jednakże skuteczna gra blokiem Jarosławianek (Katarzyny Saj oraz Natalii Szmajduch) pozwoliła im na odskoczenie na 4 punkty (12:8). Od tego momentu set zaczął pomyślnie układać się dla Gospodyń. Zbudowana przewaga oraz bardzo dobra gra SAN-Pajdy utrudniła sosnowiczankom podjęcie walki. Set ten zakończył się wynikiem 25 do 20 dla Jarosławia.

Trzecia partia spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Gospodyń 4:0. Przyczyniły się do tego dobra zagrywka jarosławianek oraz popełniane błędy w ataku drużyny z Sosnowca. Zbudowana przewaga utrzymywała się do końca tego seta. Jarosławianki efektywną grą ponownie nie pozwoliły na zbliżenie się Płomieniowi i podjęcie próby walki o wyjście na prowadzenie w tym meczu. Świetne ataki skrzydłowych (Katarzyny Saj, Dagmary Dąbrowskiej i Weroniki Krysztofiak) oraz gra blokiem doprowadziły Gospodynie do zwycięstwa w tym secie 25:18.

Czwarty set, podobnie jak poprzedni, rozpoczął się prowadzeniem jarosławianek 5:1. W tym momencie sosnowiczanki podjęły się walki. Skutecznymi atakami z prawego skrzydła (Moniki Głodzińskiej) oraz ze środka (Wiktorii Nowak) doprowadziły do wyrównania wyniku- 7:7. Od tego momentu to Sosnowiec budował swoją przewagę, między innymi bardzo dobrą zagrywką (Karoliny Śmietany), która sprawiła Gospodyniom problemy w przyjęciu. W końcowej części tego seta lepsze okazały się Przyjezdne, które wygrały 25:21 i doprowadziły tym samym do wyrównania meczu 2:2.

W piąty secie, do stanu 7:7 walka toczyła się punkt za punkt. Po zmianie stron Płomień ponowie bardzo dobrą zagrywką (Emilii Kaczmarczyk) utrudnił swoim przeciwniczkom grę i zdobył 3 punkty z rzędu, doprowadzając do wyniku 11:7. Jarosławianki próbowały jeszcze nawiązać kontakt, jednak końcówka tie-breaka i całego meczu należała do drużyny ze śląska, która wygrała 15:12.

Płomień Sosnowiec w meczu rewanżowym pokonał San-Pajdę Jarosław 3:2.

Drużynę San- Pajdy Jarosław czeka wyjazd do Szczyrku, gdzie 25 marca rozegra spotkanie
z SMS PZPS Szczyrk I.

Trans-Ann Płomień Sosnowiec następne spotkanie w roli gospodarza zagra z drużyną Karpaty Krosno.

Składy:

SAN-Pajda Jarosław: Dąbrowska, Krysztofiak, Papszun, Saj,  Szmajduch, Zięba,  Machowska (L) oraz  Kubas, Magierowska, Andrzejewska, Grzelak, Stroińska. (pogrubionym tekstem, te zawodniczki które wchodziły na zmiany).

Trener 1 Piotr Pajda

Trener 2 Maciej Tietianiec

Fizjoterapeuta Przemysław Rosiński

Trans-Ann Płomień Sosnowiec: Deptuch, Laszczyk, Głodzińska, Nowak, Kurerova, Kaczmarczyk, Samul (L) oraz Kłoda, Laskowska, Wiśniewska, Śmietana, Natanek, Wróbel. (pogrubionym tekstem, te zawodniczki które wchodziły na zmiany).
23860c

  • 3
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0