SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World / CEV, 15 marca 2023

Dwie polskie pary w Beach Pro Tour Challenge - La Paz (aktualizacja)

Po ponad miesięcznej przerwie nadszedł czas na drugi  - a zarazem pierwszy w randze Challenge - turniej Beach Pro Tour w sezonie 2023. Siatkarze i siatkarki plażowe od czwartku do niedzieli (16-19 marca) będą rywalizować w meksykańskim La Paz. 

Na początku lutego najlepsze pary świata zainaugurowały drugą edycję Beach Pro Tour turniejem Elite16 w Doha, otwierającym jednocześnie wyścig o olimpijskie kwalifikacje. Drugim przystankiem touru jest La Paz, gdzie rozegrany zostanie pierwszy w tym roku turniej Challenge. Na liście zgłoszonych nie brak utytułowanych par - najwyżej rozstawieni w rozgrywkach mężczyzn są mistrzowie Europy i srebrni medaliści z Doha - Szwedzi David Ahman i Jonatan Hellvig, a u pań triumfatorki Beach Pro Tour Finals 2022 - Sara Hughes i Kelly Cheng.

Beach Pro Tour Challenge w La Paz będzie pierwszym startem w tym sezonie dla dwóch polskich par - Piotra Kantora i Macieja Rudola oraz Katarzyny Kociołek i Marty Łodej. Nasze pary o udział w turnieju głównym będą walczyć w kwalifikacjach zaplanowanych na czwartek. Piotr Kantor i Maciej Rudol w pierwszej rundzie kwalifikacji mają wolny los (godzina ich spotkania w drugiej rundzie nie została jeszcze ustalona). Z kolei Katarzyna Kociołek i Marta Łodej w swoim pierwszym meczu, zaplanowanym na godzinę 19:00 polskiego czasu (11 czasu lokalnego) zmierzą się z Kanadyjskim duetem Molly Mc Bain/Marie-Alex Belanger.

23835c

"To nasz pierwszy start w tym sezonie. To też pierwszy turniej po wspólnie przepracowanym okresie przygotowawczym, bo rok temu zaczęłyśmy trenować ze sobą dopiero w połowie sezonu" - mówiła wywiadzie przed wyjazdem do Meksyku Marta Łodej. "Musimy wygrać dwa najbliższe mecze, żeby wejść do turnieju głównego. Dlatego krok po kroku będziemy się skupiać na kolejnych meczach" - dodała Katarzyna Kociołek. W ostatnim czasie Polki zaczęły pracować z nowym trenerem Andreą Raffaellim.

Piotr Kantor i Maciej Rudol wyczekiwali startu w Meksyku, gdyż będzie to ich pierwszy turniej od ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Monachium, gdzie zajęli 9. miejsce. "Jesteśmy w kwalifikacjach, więc chcemy oczywiście wejść do turnieju głównego - to jest minimum, jakie się ma występując w kwalifikacjach, które nie są łatwe. Później chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik, jak najlepsze miejsce, żeby piąć się w rankingu jak najwyżej i aby mieć pewniejsze miejsca w turniejach głównych oraz dobrze rozpocząć okres kwalifikacji olimpijskich" - przyznał Maciej Rudol w rozmowie z pzps.pl.

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć na oficjalnej stronie. Transmisje ze wszystkich spotkań można oglądać za pośrednictwem volleyballworld.tv.

  • 3
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0