SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, 23 stycznia 2023

II Zimowy Turniej Masters w Siatkówce Plażowej

W sobotę i niedzielę (21 i 22 stycznia) w Spale rozegrany został prawdziwie zimowy turniej siatkówki plażowej pod nazwą ,,II Zimowy Turniej Masters w Siatkówce Plażowej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Spała 2023”.

Mimo trudnych warunków pogodowych prawie wszystkie zgłoszone pary z całej Polski dotarły na miejsce zawodów i przystąpiły do  rywalizacji.

Turniej wystartował w sobotę o godzinie 11:00 w hali do gier plażowych w COS OPO Spała. Jako pierwsza ruszyła kategoria  +40, +45 kobiet i mężczyzn.

Po całodziennych zmaganiach, chwilę po godz. 20 wyłoniliśmy najlepsze pary w poszczególnych kategoriach, a warto dodać, że rywalizowali najlepsi z najlepszych :

+40 kobiet

1. miejsce Thomas/Grygorowicz
2. miejsce Urych-Turska/Szymańczak
3. miejsce Hardiej/Rząca
4. miejsce Rejzner-Lasecka/Piekarska

+45 kobiet

1. miejsce Janas/Misiak
2. miejsce Wolańska/Iwandzijska
3. miejsce Leśniewicz/Sobieska
4. miejsce Sola-Manowska/Krasoń

+40 mężczyzn

1. miejsce Szczepanik/Sutyniec IŁ Capital
2. miejsce Barciewicz/Baniak
3. miejsce Paszkowski/Szempliński
4. miejsce Lasecki/Suszyna

+45 mężczyzn

1. miejsce Gałecki/Łakomy
2. miejsce Trzaska/Broda
3. miejsce Kaliberda/Chałas
4. miejsce Makuch/Błaszczuk

W niedzielę do gier przystąpiły kolejne kategorie +50,+55,+60 oraz +65 i tu także nie zabrakło najbardziej utytułowanych zawodników w swoich rocznikach. Po zaciętych całodziennych bojach wyłonione zostały najlepsze pary w poszczególnych kategoriach:

+50 mężczyzn

 1. miejsce Balaszczuk/Kwolek
 2. miejsce Sadziak/Zaręba
 3. miejsce Pietrowski/Pawlik
 4. miejsce Szenk/Olejniczak

+55 mężczyzn

 1. miejsce Piotrowski/Melon
 2. miejsce Tomaszewski/Nowak
 3. miejsce Klocek/Olejniczak
 4. miejsce Kalisz/Janiak

+60 mężczyzn

 1. miejsce Gałecki/Zalewski
 2. miejsce Nowosadzki/Drążkiewicz
 3. miejsce Strzycki/Poinc
 4. miejsce Niwa/Żukowski

+65 mężczyzn

 1. miejsce Rudnicki/Kosewski
 2. miejsce Pucuła/Dobek
 3. miejsce Biernatowicz/Idzikowski
 4. miejsce Ziętkowski/Skrzyński

Podczas turnieju Oldboje po raz kolejny udowodnili, że są jedną wielką plażową rodziną i nie tylko rywalizacja sportowa jest dla nich ważna. Główny organizator  Andrzej Fedorczyk wręczył 4 nagrody specjalne ufundowane dla zawodników którzy po przerwie i walce z chorobą powrócili do gry. Niestety nie wszystkim było to dane… Podczas rozpoczęcia turnieju, minutą ciszy uczczono pamięć po niedawno zmarłym Robercie Bąku, który w grudniu przegrał walkę z chorobą.

 II Zimowy Turnieju Masters w Siatkówce Plażowej o Puchar Prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego przeszedł już do historii. Warto nadmienić, że zawody przebiegały w bardzo koleżeńskiej atmosferze i w duchu sportowego fair-play. Wysoki poziom finałowych pojedynków mógł zadowolić najbardziej wymagającego kibica siatkówki,  a w większości kategorii mecze finałowe kończyły się tie-breakiem. Podczas dwudniowego turnieju wystartowały 64 pary w ośmiu kategoriach, rozegrano 104 spotkania, co świadczy o popularności tej dyscypliny i potrzeby organizacji tego typu imprez. Liczymy, że przy wsparciu PZPS zorganizujemy kolejne turnieje na równie wysokim poziomie.

 • 11
 • 1
 • 9
 • 0
 • 0