SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Conny Kurth/King of the Court, 11 stycznia 2023

Bryl/Łosiak z bezpośrednim awansem do półfinału King of the Court

Poprzedzający oficjalne rozpoczęcie sezonu siatkówki plażowej, turniej finałowy King of the Court w Doha bardzo dobrze rozpoczął się dla Michała Bryla i Bartosza Łosiaka, którzy wywalczyli bezpośredni awans do półfinałów. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zagrają w czwartek barażach o miejsce w półfinałach.

Bryl i Łosiak, chociaż nie wygrali swojej ćwierćfinałowej grupy - złota piłka powędrowała w ręce estońskiego duet Nolvak/Korotkov - bezpośrednio awansowali do półfinału. Polacy byli najlepsi w pierwszej rundzie ćwierćfinałowej bitwy. W drugiej rundzie uplasowali się pozycję niżej, a trzecią zakończyli z trzecim wynikiem. Trzecią parą z tej grupy z bezpośrednim awansem do półfinału są Holendrzy Brouwer/Meeuwsen. Z grupy B awans wywalczyli Katarczycy Ahmed/Cherif, Holendrzy Varenhorst/Immers oraz Ukraińcy Popov/Reznik.  Rywalizację grupy C oraz playoffy o awans do półfinału zaplanowano na czwartek, dzień później, czyli w piątek rozegrane będą półfinały.

Grupa A (R1-R2-R3)
Nolvak/ Korotkov 8-13-15
Brouwer/Meeuwsen 3-15-11
Bryl/Łosiak 9-13-5
Samoilovs/Plavins 8-0
Doppler/Smith 2

Niestety bezpośredniego awansu do półfinału nie udało się zdobyć Jagodzie Gruszczyńskiej i Aleksandrze Wachowicz. Polki zajęły czwarte miejsce w grupie, odpadając w drugiej rundzie swojego ćwierćfinału. Najlepsze w ich grupie były Holenderk Ypma/Piersma. Duet Gruszczyńska/Wachowicz wciąż mają szansę na grę w kolejnych etapach rywalizacji o koronę King of the Court. W czwartek zagrają w barażach o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Grupa B (R1-R2-R3)
Ypma/Piersma 7-7-12
Makhno/Makhno 4-11-10
Kotnik/Lovsin 13-15-5
Gruszczyńska/Wachowicz 2-6
Aceves/Raimon 1

Turnieje King of the Court rozgrywane są w zupełnie innym formacie. W jednym meczu występuje w sumie pięć zespołów. Jedna strona boiska jest stroną królewską, druga pretendentów. Podczas, gdy dwie pary walczą w danej akcji, pozostałe duety czekają na swoją kolej. Punkty zdobywa się jedynie po stronie królewskiej, ale aby utrzymać się na niej nie można przegrać akcji. Jeśli pretendent wygra akcję, para po stronie królewskiej schodzi z boiska, a jego miejsce zajmuje pretendent. Jeśli danej parze nie uda się pokonać pary królewskiej, schodzi z boiska, a w jej miejsce wchodzi kolejna drużyna. Jedna runda trwa 15 minut, cztery zespoły z największą liczbą punktów przechodzą do rundy drugiej, z której do trzeciej rundy przechodzą trzy najlepsze drużyny.Para, która zdobędzie najwięcej punktów w trzeciej rundzie jest zwycięzcą meczu.

Pełne wyniki wszystkich grup oraz więcej informacji na temat turnieju można znaleźć na stronie turnieju

Spotkania transmitowane są na dedykowanej platformie OTT King of the Court.

  • 7
  • 2
  • 8
  • 0
  • 0