SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World, 10 stycznia 2023

Dwie polskie pary w King of the Court Finals

W środę rozpoczną się w Doha zmagania w finałowym turniej King of the Court 2022, w którym wystąpią dwie polskie pary - Michał Bryl i Bartosz Łosiak oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. 

W najbliższych tygodniach Doha stanie się stolicą siatkówki plażowej, bowiem finałowe rozgrywki minionego sezonu King of the Court są pierwszym z trzech turniejów, które odbywać się będą w tamtejszej Aspire Zone. Rewolucyjny format rozgrywek, zapewnia kibicom ciekawe widowisko, a dla zawodników jest przełamaniem turniejowej rutyny. W tym sezonie będzie to również świetne przetarcie przed oficjalnym sezonem szczególnie, że na liście zgłoszonych nie brak najlepszych. W turnieju panów obok zajmujących piąte miejsce w rankingu FIVB Bryla i Łosiaka, znaleźli się sklasyfikowani ex aequo na drugim miejscu Katarczycy Ahmed Tijan i Cherif Younousse oraz Holendrzy Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen, także mistrzowie Europy – Szwedzi David Ahman i Jonatan Hellvig.

Wśród pań, obok Gruszczyńskiej i Wachowicz również będzie można zobaczyć znane nazwiska, m.in. Anouk Vergé-Dépré wystąpi w parze z Manią Bentele, a Julia Sude z Isabel Schneider.

Zarówno w turnieju mężczyzn, jak i kobiet wystąpi piętnaście par, które podzielono na trzy ćwierćfinałowe grupy. Bryl i Łosiak w swoim pojedynku o miejsce w półfinale wyjdą na boisko w środę o 15:15 czasu polskiego, aby zmierzyć się z parami: Brouwer/Mrouwer (Holandia), Nolvak/Korotkov (Estonia), Samoilovs/Plavins (Łotwa), Doppler/Smith (Austria/USA). Gruszczyńska i Wachowicz rozpoczną ćwierćfinał o 17:00 z Aceves/Raimon (USA), Kotnik/Lovsin (Słowenia), Makhno/Makhno (Ukraine) i Ypma/Piersma (Holandia).

Trzy najlepsze pary każdego ćwierćfinału awansują bezpośrednio do półfinałów, dołączy do nich zwycięzca playoff wyłoniony spośród pozostałych zespołów. Dwa najwyżej sklasyfikowane duety z każdego półfinału oraz zwycięzca półfinałowego playoff zagrają o końcowy triumf i koronę 14 stycznia.

Więcej informacji na temat formatu rozgrywek dostępnych jest na stronie turnieju.

Rozgrywki King of the Court można oglądać za pośrednictwem płatnej platformy OTT - https://watch.kingofthecourt.com/

  • 4
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0