SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 3 sierpnia 2022

Puchar Narodów w siatkówce plażowej: Włochy - Polska 2:1

W Wiedniu, w formule drużynowej, rozgrywany jest Puchar Narodów w siatkówce plażowej. W gronie ośmiu męskich zespołów jest reprezentacja Polski, której barw bronią : Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem.

Drużyny kobiece do rywalizacji przystąpiły we wtorek. Mężczyźni wystartowali w środę. W grupie A faworyzywana ekipa Norwegii pokonała Niemcy 2:0. Mecz Polski z Włochami był bardziej zacięty, a o końcowym wyniku decydował tie break. Najpierw punkt zdobyli Rossi/Carambula, którzy wygrali z Kantorem i Rudolem 2:0. Następnie Łosiak/Bryl odrobili straty po zwycięstwie nad Cottafavą/Nicolai 2:1. Niestety, w tie breaku lepsi okazali się rywale. Nicolai i Cottafava wygrali z Łosiakiem i Brylem 19:17. W następnym spotkaniu Polska zagra jutro z Niemcami (początek 9:00).

- W meczu z Włochami zabrakło dobrej końcówki tie breaka. W tym fragmencie rywalizacji wszyscy już byli bardzo zmęczeni. Było bardzo gorąco, a stadion mocno nasłoneczniony. Walczymy dalej, a jednocześnie wykonujemy dużą pracę przed kolejnymi zawodami jakimi są Elite w Hamburgu i mistrzostwa Europy w Monachium - powiedział trener Polski, Grzegorz Klimek.

Biało-czerwoni w stolicy Austrii w grupie A rywalizują z Niemcami, Norwegią i Włochami, a w B grają Austria, Czechy, Estonia i Holandia. Zwycięzcy grup awansują do półfinału, a zespoły z miejsc dwa-trzy zagrają baraż na krzyż o zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki.

Wyniki turnieju mężczyzn
grupa A
Norwegia - Niemcy 2:0
Włochy - Polska 2:1

grupa B
Holandia - Estonia 2:0
Austria - Czechy 2:0

Szczegóły: https://www.beachvolleyball.at/de/schedules/court?sel_date=2022-08-04

  • 5
  • 0
  • 20
  • 2
  • 0