SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 28 maja 2022

Beach Pro Tour Ostrawa: Bryl i Łosiak w ósemce najlepszych

Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do grona ośmiu najlepszych par turnieju siatkówki plażowej Beach Pro Tour Ostrawa Elite 16, który zakończy się w niedzielę. W ćwierćfinale Polacy odpadli po porażce z Hiszpanami Herrera/Gavira 1:2 (21:15, 17:21, 15:17).

– Tie berak był szalony! Mieliśmy pięć punktów przewagi, ale Polacy odrobili straty, dzięki m.in. dobrym zagrywkom i na koniec obie drużyny mogły wygrać. Ostatnie akcje były naprawdę na wysokim poziomie – powiedział Pablok Herrera.Cieszymy się, że udało nam się awansować do naszego pierwszego półfinału poziomie Beach Pro Tour. Zaczęliśmy od kwalifikacji i rozegraliśmy tutaj wiele meczów, więc musimy zregenerować siły przed następnym spotkaniem.

Poza Polakami w doborowym gronie ćwierćfinalistów znaleźli się faworyci gospodarzy Ondrej Perusic i David Schweiner, dwie pary brazylijskie Andre Stein/George Wanderley oraz Alison Cerutti/Gustavo Carvalhaes, Cherif Younousse/Ahmed Tijan (Katar),  Anders Mol/Christian Sorum (Norwegia), Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen (Holandia) oraz doświadczeni Hiszpanie Pablo Herrera/Adrian Gavira, którzy byli rywalami Polaków w walce o strefę medalową.

– Bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy się w tak doborowym gronie, w którym już nie ma słabych rywali. Stawka jest bardzo mocna o zwycięstwo powalczą najlepsi z najlepszych. Mamy nadzieję, że zwycięski wynik uda nam się powtórzyć w ćwierćfinale. Dla nas awans do pierwszej ósemki jest bardzo ważny nie tylko ze względu na sam turniej, ale także na dłuższą metę. Zgodnie z nowymi zasadami do rankingu liczą się ostatnie trzy wyniki, więc jeden słaby występ wystarczy, aby zepchnąć cię do kwalifikacji. Dlatego bardzo się cieszę, że awansowaliśmy  – powiedział David Schweiner.

W półfinałach Mol/Sorum zmierzą się z Brouwerem/Meeuwsenem, a Schweiner i Perusic z Herrerą i Gavirą. Wyniki turnieju Beach Pro Tour Ostrawa Elite 16 potwierdzają po raz kolejny, że w męskiej siatkówce plażowej Europa zaczyna dominować nad ekipami z Ameryki Północnej i Południowej.

Polacy w Ostrawie wygrali rywalizację w grupie, odnosząc trzy zwycięstwa. Bryl i Łosiak zdobyli 8 maja złoty medal w turnieju Beach Pro Tour Doha Chalenge. W finale Polacy po kapitalnej grze pokonali Włochów Paolo Nicolai/Samuele Cottafava. 2:0 (21:18, 21:15), z którymi wygrali w grupie w Ostrawie po dramatycznym tie breaku 23:21.

Był to ich kolejny sukces w tym sezonie. Polacy pod koniec marca w Rosarito (Meksyk) zajęli czwarte miejsce w Beach ProTour Elite 16. W meczu o brązowe medale ulegli norweskiej parze Mol/Sorum 1:2. Kilka dni wcześniej sięgnęli po złote medale Beach ProTour Challenge w Tlaxcali (Meksyk). Były to pierwsze wspólne sukcesy polskiego duetu, utworzonego po szeregu roszad w kadrze Polski w siatkówce plażowej.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour-2022/events/elite16/ostrava-czech-republic/schedule/

  • 6
  • 1
  • 12
  • 0
  • 0