SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, KP, fot. https://www.sulejow.pl, 12 maja 2022

Orlen Beach Volley Tour 2022: w Sulejowie kilka lat pracowali na ten sukces

17 czerwca 2022 r. rusza pierwszy z czterech turniejów eliminacyjnych do finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, rozgrywanych w ramach cyklu Orlen Beach Volley Tour 2022. Zmagania plażowych siatkarzy i siatkarek rozpoczną się w Sulejowie, skąd rywalizacja przeniesie się do Starych Jabłonek, a następnie do Przysuchy i Kołobrzegu.

Sulejów nie tylko dla miłośników sportu

Każdy kto zdecyduje się odwiedzić gminę Sulejów na pewno nie będzie się nudził. Rozwój bazy turystycznej i sportowej jest tutaj bardzo ważny, dlatego konsekwentnie inwestuje się w infrastrukturę. Na tym terenie znajdują się również przyszkolne hale sportowe i kompleksy boisk. Na jednym z nich, przeznaczonym do uprawiania sportów plażowych, regularnie organizuje się lub współorganizuje imprezy sportowe rangi lokalnej, krajowej (przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce) i międzynarodowej. W sierpniu 2021 w Sulejowie odbyły się Mistrzostwa Świata Głuchych w Plażowej Piłce Siatkowej. Obok tego obiektu powstał pierwszy w Polsce basen pasywny oraz pasywna hala sportowa.

Zarówno młodsi, jak i starsi również chętnie spędzają czas na terenie - jednego z największych w powiecie piotrkowskim - kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Szkolnej w Sulejowie, który powstał w ramach rewitalizacji centrum miasta. Dzięki tej inwestycji zmienił się także główny, miejski plac. Ponadto zakończyła się już budowa nowoczesnej auli. W 2021 r. pogłębiono też Pilicę, to była jedną z najważniejszych inwestycji w historii miasta, finansowaną z budżetu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Dzięki temu procesowi, który kosztował prawie 40 mln zł, mieszkańcy nie będą musieli się już obawiać powodzi, a w Sulejowie powstały nowe plaże. Z kolei nad samą rzeką zbudowano kładkę pieszo-rowerową. Powstała również trasa kajakowa wraz  z niezbędną małą architekturą o długości 74 km. Już jest kilka Otwartych Stref Aktywności, Orliki oraz pumptruck dla rowerzystów. Na dwóch kółkach można też jeździć po leśnych duktach, znajdujących się na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Walorem gminy jest bogata, ciągle rozwijająca się baza sportowo-rekreacyjna. Gmina to miejsce idealne dla kajakarzy, rowerzystów, biegaczy oraz miłośników historii, którzy chętnie odwiedzają m.in. XII-wieczny Pomnik Historii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - zespół opactwa Cystersów, który jest jedynym cysterskim opactwem warownym na terenie Polski z tak dobrze zachowanymi i silnie rozwiniętymi późnośredniowiecznymi obwarowaniami klasztornymi. Odnajdą się tutaj zarówno ci, którzy szukają ciszy i spokoju, jak i turyści, lubiący aktywnie spędzać czas, dlatego każdy chętnie tutaj wraca. Ze względu na malownicze położenie oraz historię sulejowskiej ziemi, gmina stała się centrum rekreacyjno-sportowo-wypoczynkowym dla mieszkańców środkowej Polski. Już znajduje się tutaj kilkanaście obiektów noclegowych, położonych w najbardziej atrakcyjnych obszarach gminy, jakie stanowią dolina rzeki Pilicy, Zalew Sulejowski i Sulejowski Park Krajobrazowy.

22508c

Cytat z wypowiedzią głównego „sprawcy” tego zamieszania:

- Kilka lat pracowaliśmy na ten sukces, zaczynaliśmy od półfinału mistrzostw Polski młodzików, w kolejnym roku zorganizowaliśmy finał, a w ubiegłym roku Mistrzostwa Świata Głuchych w Siatkówce Plażowej i do tej pory to była impreza zdecydowanie najwyższej rangi, która odbyła się w Sulejowie.  W tym roku wykonamy kolejny rok, ponieważ odbędzie się u nas jeszcze bardziej prestiżowy turniej, czyli Orlen Beach Volleyball Tour. Przyjadą do nas najlepsi krajowi siatkarze i siatkarki, niewykluczone, że wśród nich będą również sportowcy osiągający sukcesy na arenie międzynarodowej. Siatkarskie gwiazdy będą mogły przetestować ten słynny sulejowski piasek, który się nie nagrzewa i nie przykleja do ciała. Nie organizowaliśmy jeszcze kobiecego turnieju tej rangi, więc to będzie dla nas wyzwanie, ale na pewno sobie z nim poradzimy – zapewnia Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie i współorganizator wszystkich siatkarskich imprez, które dotychczas odbyły się w Sulejowie.

Bartosz Borkowski dodaje, że "to dla nas bardzo duże wyróżnienie i ogromna satysfakcja."  - Kilkanaście lub już kilkadziesiąt lat temu, gdy studiowałem, zaplanowałem urlop tak, aby obejrzeć turniej w Krynicy Morskiej – Simplus Cup, który również był jednym z etapów eliminacji mistrzostw Polski i już wtedy marzyłem o takim turnieju w Sulejowie i bardzo się cieszę, że udało się ten cel zrealizować.  Jesteśmy dumni z naszego kompleksu sportów plażowych, który znajduje się na terenie jednej z najpiękniejszych gmin w centralnej Polsce. Sam obiekt jest bardzo malowniczo położony i znają go już nie tylko polscy siatkarze. Obiekt być może jest kameralny, ale boiska są osłonięte drzewami, więc wiatr nie będzie nikomu przeszkadzał i zawodnicy na pewno będą zadowoleni – podsumował Bartosz Borkowski.

Pod tym adresem podstawowe informacje dot. zorganizowanych w Sulejowie turniejów:  https://www.sulejow.pl/asp/mistrzostwa-swiata-w-sulejowie-od-9-do-14-sierpnia-2021-r-w-sulejowie-odbywaly-sie-mistrzostwa-swiata-gluchych-w-siatkow,117,,1

  • 6
  • 2
  • 12
  • 0
  • 0