SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 30 listopada 2021

Reprezentacja Polski na MŚ U19 i U21 w siatkówce plażowej (WIDEO)

- Początkowo nie było wiadomo czy mistrzostwa świata U19 i U21 w ogóle odbędą się. Sytuację związaną z koronawirusem mamy dynamiczną, ale ostatecznie decyzja zapadła na tak z czego ogromnie cieszymy się, gdyż będzie okazja skonfrontowania swoich umiejętności z czołówką światową - powiedział dwukrotny olimpijczyk, a obecnie trener Mariusz Prudel.

Najpierw do rywalizacji o medale w czempionacie w Phuket (Tajlandia) przystąpią pary w kategorii U19. Turniej rozegrany zostanie od 6 do 11 grudnia Polskę reprezentować będą Melania Marcinowska-Urszula Łunio oraz Filip Lejawa-Artem Basarab.

Następnie na boiska, również w Phuket, wyjdą duety w kategorii U21. W rywalizacji juniorek zagrają, podobnie jak w młodszej kategorii, Melania Marcinowska-Urszula Łunio, a wśród juniorów partnerem Filipa Lejawy będzie Mateusz Florczyk. Polskie pary czas przed odlotem do Tajlandii spędziły na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale.

Pierwotnie mistrzostw świata U19 i U21 w siatkówce plażowej miały się odbyć 14-19 września oraz 24-29 września w Tajlandii lecz ze względu na wzrost liczby przypadków COVID-19 w tym kraju zostały przełożone na grudzień. Decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) wspólnie z Tajlandzkim Związkiem Piłki Siatkowej.

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Rafał Szternel - trener kobiet U19 i U21
Tomasz Sińczak - trener mężczyzn U19
Mariusz Prudel - trener mężczyzn U21
Krzysztof Białas - fizjoterapeuta U19 i 21

 

  • 12
  • 1
  • 15
  • 1
  • 0