SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 28 stycznia 2021

Siatkarze plażowi na pierwszym zagranicznym zgrupowaniu

Siatkarze plażowi reprezentacji Polski udali się na pierwsze zagraniczne zgrupowanie, które w dniach 28 stycznia – 7 lutego zagości na Teneryfie. Mamy nadzieję, że naszych kadrowiczów czekać będzie intensywny sezon!

Grzegorz Fijałek, Michał Bryl, Bartosz Łosiak i Maciej Rudol na przełomie stycznie i lutego przebywać będą na słonecznej Teneryfie, gdzie odbędą pierwsze w tym sezonie zgrupowanie zagraniczne. Reprezentanci Polski nie ukrywają, że cieszą się na myśl o treningach w otwartej przestrzeni – Bardzo cieszymy się, że wreszcie czekają nas treningi na zewnątrz, bo już trochę nasiedzieliśmy się w Spale. Przebywaliśmy tam z przerwami od listopada i choć mamy tam świetne warunki i niczego nam tam nie brakuje, to przebywanie w jednym miejscu przez tak długi czas nigdy nie wpływa na nas zbyt dobrze – przyznaje Bartosz Łosiak.

Czołowy z polskich plażowiczów na hiszpańskiej wyspie trenować będzie z Maciejem Rudolem, bowiem jego stały partner - Piotr Kantor - został w Polsce, by doleczyć drobny, przeciążeniowy uraz kolana i być gotowym na intensywny sezon.

Do pełnej formy wraca też Grzegorz Fijałek, który poddał się operacji barku – Na Teneryfie my z Grzegorzem raczej nie będziemy jeszcze trenować z przeciwnikami, bo w pierwszej kolejności chcemy wrócić do 100% sprawności fizycznej. Mimo, że Grzegorz czuje się już dobrze, to wiadome jest, że po operacji potrzebny jest czas, by wrócić do pełni sił – przyznaje jego partner, Michał Bryl.  

Na Teneryfie, oprócz reprezentantów Polski, przebywają też Włosi: Enrico Rossi i Adrian Carambula, czeski duet: Ondrej Perusić i David Schweiner oraz łotewska para: Janis Smedins i Aleksandrs Samoilovs.

- Zeszły rok nie był łatwy dla nikogo. Nie mieliśmy wielu wyjazdów i turniejów, dlatego dobrze jest spróbować czegoś innego. Mam nadzieję, że uda nam się polecieć do Doha i tam rywalizować po długiej przerwie. Teneryfa jest dla nas przystankiem i okazję do oswojenia się na nowo z piłką i wiatrem. Na pewno więc to zgrupowanie będzie miało przede wszystkim charakter techniczny, który pozwoli nam przypomnieć sobie warunki gry na zewnątrz – dodaje Bartosz Łosiak.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor w czwartek zostali wyróżnieni przez FIVB w rankingu Roster 100, dedykowanemu wyróżniającym się zawodniczkom, zawodnikom i drużynom, które na przestrzeni ostatniej dekady miały niebagatelny wpływ na siatkówkę, zapisały się na kartach historii zarówno parkietów halowych, jak i boisk plażowych.

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 6
  • 1
  • 21
  • 0
  • 0