SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Inf. CEV, 14 grudnia 2020

Wiedeń będzie gospodarzem EuroBeachVolley 2021

Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej FIVB 2017 i najważniejsze turnieje nad Dunajem przeszły już do  legendy. Po tegorocznej przerwie związanej z pandemią Wiedeń w 2021 roku będzie świętował rewelacyjny powrót - kolejną edycję CEV EuroBeachVolley.

Impreza odbędzie się w dniach 11-15 sierpnia, tuż po przełożonych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Promotor - firma ACTS intensywnie pracuje nad koncepcją przyszłorocznego EuroBeachVolley. Wraz z  CEV i Austriackim Związkiem Piłki Siatkowej ujawnią wszystkie istotne szczegóły na konferencji prasowej, która ma się odbyć na początku 2021 roku.

Hannesowi Jagerhoferowi i jego zespołowi ACTS udało się sprowadzić mistrzostwo Europy do stolicy Austrii.-Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że udało nam się osiągnąć ten plan- mówi Jagerhofer.- Jest dla nas niezwykle ważne, aby w takich chwilach wysłać pozytywną wiadomość-.

Prezydent CEV Aleksandar Boričić również jest entuzjastyczny - Nie mogliśmy trafić lepiej niż do Wiednia, gdzie odbędzie się najważniejsze wydarzenie sezonu siatkówki plażowej 2021, zaraz po przełożonych igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. Z niecierpliwością czekamy na organizację tak ważnego wydarzenia w bezpiecznym środowisku dla wszystkich, dodając tym samym kolejny rozdział do historii sukcesu, którą Austriacki Związek Piłki Siatkowej i ACTS piszą już od wielu lat. Jestem pewien, że wszyscy zawodnicy z niecierpliwością czekają na występy w mieście, które stało się synonimem światowej klasy imprez sportowych, a zwłaszcza siatkówki plażowej Znając doświadczenie lokalnych organizatorów nie mam wątpliwości, że przyszłoroczne EuroBeachVolley będzie odnieść ogromny sukces. Pragnę podziękować miastu Wiedeń oraz austriackiemu Ministerstwu Sztuki, Kultury, Służby Cywilnej i Sportu za ich nieocenione wsparcie - pracując razem jako jeden zespół, sprawimy, że EuroBeachVolley 2021 będzie czymś wartym zapamiętania i wydarzeniem, którego dziedzictwo będzie trwać wiele lat-.

Fani siatkówki plażowej nadal wspaniale wspominają edycje EuroBeachVolley 2013 i 2015, które odbyły się w innej „świątyni” siatkówki plażowej w Austrii - Klagenfurcie. - W 2021 roku chcemy pójść o krok dalej w Wiedniu - obiecuje Jagerhofer - oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie środki zapobiegawcze-.

Gernot Leitner, prezes Austriackiego Związku Piłki Siatkowej (ÖVV): - Po raz pierwszy od mistrzostw świata w 2017 roku tak duże międzynarodowe zawody odbędą się w Austrii. Zarząd CEV jednogłośnie przyznał Austrii EuroBeachVolley 2021. Tradycja najważniejszych międzynarodowych imprez siatkówki plażowej w Austrii jest kontynuowana. Jako Federacja Narodowa jesteśmy oczywiście szczęśliwi i wdzięczni, że ACTS jest profesjonalnym i rzetelnym partnerem, zdolnym do organizowania imprez o takiej wielkości. Dla naszych najlepszych drużyn taki domowy turniej to oczywiście świetna okazja do godnego zaprezentowania się. Data bezpośrednio po Igrzyskach Letnich w Tokio sprawi, że Mistrzostwa Europy w Wiedniu będą wyjątkową sportową ucztą - .

Clemens Doppler, dwukrotny mistrz Europy na początku swojej kariery i srebrny medalista z Alexandrem Horstem na Mistrzostwach Świata 2017 w Wiedniu: - Wreszcie po edycji 2015 w Klagenfurcie mistrzostwa Europy wracają do Austrii. Rywalizacja będzie bardzo silna, ponieważ Europa jest domem dla najsilniejszych drużyn świata.. Do zobaczenia na plaży- dodał na koniec austriacki zawodnik.

  • 1
  • 2
  • 19
  • 0
  • 0