SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek, foto: CEV, 18 września 2020

ME w siatkówce plażowej: piątek - wyniki polskich par

Zdecydowana poprawa warunków pogodowych pozwoliła na kontynuowanie zmagań w plażowym EuroVolleyu w łotewskiej Jurmale. Piątek rozpoczęto od rozegrania zaległych spotkań grupowych. W fazie pucharowej zameldowały się ostatecznie dwie żeńskie i dwie męskie pary z Polski, a trzy z nich awansowały do drugiej rundy. 

W grupie C Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk pokonali w trzech setach duet Solovejs/Samoilovs M., mimo mocnego początku meczu w wykonaniu gospodarzy (16:21, 21:19, 16:14). Tyle samo setów rozegrali w grupie B Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy jednak ostatecznie ulegli rosyjskim mistrzom świata Stojanowskiiemu i Krasilnikowi po niemal godzinnym meczu (16:21, 26:24, 15:17). W pierwszej rundzie potrzebowali za to tylko dwóch setów by wygrać z Austriakami Pristauz/Hörl (21:19, 21:17). Wygraną nad austriackim teamem Doppler/Horst odnotowali również Bryl z Miszczukiem (21:18, 21:19), zatem obie polskie pary męskie zobaczymy w sobotnich meczach rundy II.

Panie mogły dziś rozpocząć walkę w I rundzie fazy pucharowej. Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska awansowały do kolejnej fazy dzięki dwusetowemu zwycięstwu nad Francuzkami Placette/Richard (21-17, 25-23). Następnymi rywalkami Biało-Czerwonych były Niemki Bieneck/Schneider. W pierwszym secie Polki poradziły sobie bardzo dobrze wygrywając do 18, ale kolejne dwie partie wygrały ich przeciwniczki (16:21, 10:15). Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w rundzie I przegrały ze Szwajcarkami Heidrich/Vergé-Dépré, A. (17-21, 10-21), także kończąc swój udział w turnieju. 

ME w siatkówce plażowej 2020 w Jurmale - Monika BrzostekNa piątek planowane są spotkania III rundy i półfinały kobiet, a także spotkania II i III rundy mężczyzn, w tym mecze Kantora i Łosiaka ze Szwajcarami Heidrich/Gerson oraz Bryla i Miszczuka z Hiszpanami Herrera/Gavira.

Pełne terminarze w linkach poniżej:

Terminarz panów

 Terminarz pań

 

Wyniki turnieju kobiet
 
Grupa D
Gruszczyńska/Wachowicz POL [29] - Sinisalo/Parkkinen FIN [13] 2:1 (15:21, 21:16, 17:15)
Makroguzova/Kholomina RUS [4] - van Iersel/Ypma NED [20] 2:0 (21:15, 21:18)        
Sinisalo/Parkkinen FIN [13] - van Iersel/Ypma NED [20]  0:2 (17:21, 14:21)     
Makroguzova/Kholomina RUS [4] - Gruszczynska/Wachowicz POL [29] 2:0 (21:17, 21:11)    

Grupa A
Brzostek/Gromadowska POL [32] - Ceynowa/Kociołek POL [16] 2:0 (24:22, 21:16)        
Hüberli/Betschart SUI [1] - Soria/Carro ESP [17] 2:0 (21:15, 21:8)        
Ceynowa/Kociołek POL [16] - Soria/Carro ESP [17] 0:2 (19:21, 21:23)     
Hüberli/Betschart SUI [1] - Brzostek/Gromadowska POL [32] 2:0 (21:18, 21:16)

I runda:

Amaranta/Lobato ESP [23] -  Ittlinger/Laboureur GER [9] 0:2 (14:21, 19:21)
Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] - Gruszczyńska/Wachowicz POL [29] 2:0 (21:17, 21:10)
van Iersel/Ypma NED [20] - Birlova/Ukolova RUS [15] 2:1 (21:23, 21:14, 15:10)
Placette/Richard FRA [24] - Brzostek/Gromadowska POL [32] 0:2 (17:21, 23:25)
Kubickova/Kvapilova CZE [18] - Jupiter/Chamereau FRA [22] 0:2 (18:21, 24:26)
Menegatti/Orsi Toth ITA [11] - Bocharova/Voronina RUS [19] 2:1 (23:21, 13:21, 15:12)
Soria/Carro ESP [17] - Lehtonen/Ahtiainen FIN [28] 1:2 ;/m(22:20, 12:21, 11:15)
Dabizha/Rudykh RUS [21] - Behrens/Tillmann GER [10] 0:2 (18:21, 13:21)

II runda:

Kozuch/Ludwig GER [2] - Ittlinger/Laboureur GER [9] 2:0 (21:15, 21:16)
Keizer/Meppelink NED [7] - Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] 0:2 (24:26, 16:21)
Hermannova/Slukova CZE [6] - van Iersel/Ypma NED [20] 2:0 (21:13, 21:10)
Bieneck/Schneider GER [14] - Brzostek/Gromadowska POL [32] 2:1 (18:21, 21:16, 15:10)
Makroguzova/Kholomina RUS [4] - Jupiter/Chamereau FRA [22] 2:0 (21:15, 21:17)
Kravcenoka/Graudina LAT [5] - Menegatti/Orsi Toth ITA [11] 0:2 (16:21, 13:21)
Liliana/Elsa ESP [8] - Lehtonen/Ahtiainen FIN [28] 1:2 (21:13, 19:21, 15:17)
Hüberli/Betschart SUI [1] - Behrens/Tillmann GER [10] 0:2 (18:21, 15:21)

Pary spotkań III rundy:

Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] - Kozuch/Ludwig GER [2]
Bieneck/Schneider GER [14] - Hermannova/Slukova CZE [6]
Menegatti/Orsi Toth ITA [11] - Makroguzova/Kholomina RUS [4]
Behrens/Tillmann GER [10] - Lehtonen/Ahtiainen FIN [28]

Wyniki turnieju mężczyzn

Grupa B
Bedritis/Relins LAT [31] - Aye/Gauthier-Rat FRA [18] 1:2 (15:21, 21:16, 12:15)   
Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] - Kantor/Łosiak POL [15] 2:1 (21:16, 24:26, 17:15)   
Kantor/Łosiak POL [15] - Aye/Gauthier-Rat FRA [18] 2:0 (21:18, 21:16)     
Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] - Bedritis/Relins LAT [31] 2:0 (21:15, 21:15)

Grupa C
Solovejs/Samoilovs M. LAT [30] - Bryl/Miszczuk POL [19] 1:2 (21:16, 19:21, 14:16)
Thole J./Wickler GER [3] - Varenhorst/van de Velde NED [14] 1:2 (18:21, 24:22, 12:15) 
Varenhorst/van de Velde NED [14] - Bryl/Miszczuk POL [19] 2:0 (21:14, 21:19)     
Thole J./Wickler GER [3] - Solovejs/Samoilovs M. LAT [30] 2:0 (21:11, 21:13)

I runda:

Brouwer/Meeuwsen NED [6] - Huber A./Dressler AUT [32] 1:2 (21:16, 17:21, 12:15)
Windisch/Carambula ITA [8] - Bergmann/Pfretzschner GER [22] 2:1 (16:21, 21:17, 15:10)
Samoilovs/Smedins LAT [16] - Koekelkoren/van Walle BEL [29] 2:0 (21:18, 21:16)
Dziadkou/Piatrushka BLR [28] - Krattiger/Breer SUI [25]
Thole J./Wickler GER [3] - Nicolai/Lupo ITA [5]
Kantor/Łosiak POL [15] - Pristauz/Hörl AUT [23] 2:0 (21:19, 21:17)
Doppler/Horst AUT [20] - Bryl/Miszczuk POL [19] 0:2 (18:21, 19:21)
Likholetov/Bykanov RUS [10] - Aye/Gauthier-Rat FRA [18] 0:2 (17:21, 16:21)

Pary spotkań II rundy:

Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] - Huber A./Dressler AUT [32]
Mol H./Berntsen NOR [26] - Windisch/Carambula ITA [8]
Liamin/Myskiv RUS [11] - Samoilovs/Smedins LAT [16]
Varenhorst/van de Velde NED [14] - Krattiger/Breer SUI [25]
Plavins/Tocs LAT [4] - Nicolai/Lupo ITA [5]
Heidrich/Gerson SUI [12] - Kantor/Łosiak POL [15]
Herrera/Gavira ESP [9] - Bryl/Miszczuk POL [19]
Mol A./Sørum, C. NOR [1] - Aye/Gauthier-Rat FRA [18]

  • 0
  • 1
  • 33
  • 1
  • 0