SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG / CEV, 23 kwietnia 2020

CEV wprowadza wart 11,5 mln euro „Plan Marshalla” dla europejskiej siatówki

Aby poradzić sobie z wyzwaniami wywołanymi przez pandemię koronawirusa i ożywić członków siatkarskiej rodziny, zarząd CEV zatwierdził dziś - jako pierwsza europejska instytucja sportowa - bezprecedensowy „Plan Marshalla” dla Europejskiej Siatkówki. Plan obejmuje szereg środków uwzględniających inwestycje i ulgi w wysokości około 11,5 mln EUR z korzyścią dla interesariuszy CEV.

„Zdrowie sportowców, trenerów, kibiców, oficjeli, organizatorów i wszystkich osób związanych z naszą dyscypliną pozostaje na tym etapie naszym najwyższym priorytetem i dlatego musi przeważać nad wszystkimi pozostałymi  interesami”, powiedział Prezydent CEV Aleksandar Boričić. „Siatkówka to sport zespołowy i wiemy, jak ważne jest trzymanie się razem jako jedna drużyna i okazywanie solidarności z członkami naszego zespołu. Zasada ta staje się jeszcze ważniejsza podczas takiego kryzysu. Dzięki temu historycznemu „Planowi Marshalla” upewniamy się, że kiedy ta wymuszona przerwa się skończy, nasza siatkarska rodzina wznowi działalność z jeszcze większym entuzjazmem i pozytywną energią. Nie ma wirusa ani innych przeciwności, które mogłyby ugasić ogień tej pasji, która sprawia, że nasze serca biją dla siatkówki”.

Określając szereg opcji na wznowienie działalności w siatkówce gdy pozwolą na to warunki, życzeniem kierownictwa CEV nadal pozostaje zapewnienie jak najwięcej elastyczności wszystkim zaangażowanym stronom, tak aby mogły przestrzegać decyzji i polityki właściwych międzynarodowych organizacji zdrowotnych i odpowiednich władz krajowych w całej Europie.

Europejskie Puchary 2020

Zarząd CEV zdecydował się odwołać pozostałą część Europejskich Pucharów 2020, w tym Superfinały Ligi Mistrzów i Mistrzyń zaplanowane na 16 maja w Berlinie, po tym jak wybuch pandemii koronawirusa wstrzymał te zawody w marcu. Niezależnie od niemożności ukończenia sezonu Europejskich Pucharów, Zarząd zgodził się przyznać ponad 80% przewidywanej puli nagród drużynom z trzech Pucharów.

Ponadto Zarząd CEV już zobowiązał się do utrzymania nagrody pieniężnej na edycję 2020/2021 Europejskich Pucharów i zatwierdził dodatkowe wsparcie dla klubów na nadchodzący sezon.

Rozgrywki reprezentacyjne

Zarząd odwołał edycję 2020 Europejskiej Złotej i Srebrnej Ligi, planowaną początkowo na koniec maja i czerwiec.

Plan odnosi się również do kwalifikacji do Mistrzostw Europy EuroVolley 2021, a CEV opracowuje środki mające ułatwić organizację meczów u siebie i na wyjeździe, a także określa przedział czasowy ich ewentualnego przeprowadzenia w styczniu 2021 r. Ostateczna decyzja w tym zakresie na zapaść do 1 lipca.

Jeśli chodzi o cztery mistrzostwa Europy w grupach wiekowych (kobiety U17 i U19, mężczyźni U18 i U20), mających odbyć się w 2020 r., członkowie zarządu zatwierdzili plan przełożenia rund kwalifikacyjnych na późniejszy termin letni. Ponadto CEV będzie współpracować z organizatorami poszczególnych rund finałowych w celu znalezienia, w razie potrzeby, odpowiednich nowych terminów rozegrania tych zawodów. Plan awaryjny obejmuje terminy, w których CEV potwierdzi faktyczną organizację wszystkich wspomnianych turniejów, biorąc pod uwagę rozwój pandemii, a także wszelkie zmiany w obecnych ograniczeniach nakładanych przez rządy krajowe na podróżowanie, publiczne imprezy itp. CEV zapewni wsparcie finansowe organizatorom wszystkich turniejów mistrzostw Europy w grupach wiekowych i ich turniejów kwalifikacyjnych, a także drużynom podróżującym i wprowadzi szereg ulg w ramach poszczególnych zawodów dla na rzecz ich organizatorów.

Siatkówka plażowa

CEV będzie współpracować z organizatorami turniejów cyklu World Tour zaplanowanych na lato 2020 r. i wyznaczył miesięczny termin wypowiedzenia dla ewentualnego odwołania tego typu turniejów. Ponadto CEV ponownie otworzy proces przesyłania ofert na organizację drugiej, a także finałowej fazy CEV Beach Volleyball Continental Cup, którego zwycięzcy zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Zarząd zgodził się również na zapewnienie wsparcia finansowego organizatorom i zespołom podróżującym na mistrzostwa grup wiekowych w 2020 i 2021 r., a także na kilka ulg, z których skorzystają organizatorzy.

Szczegółowych informacje dotyczące decyzji CEV:

  • 31
  • 0
  • 57
  • 0
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52