SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Datuta Rękawica, Plaża Gotyku, 27 sierpnia 2019

Znakomici goście Meczu Gwiazd w Toruniu

Wielkimi krokami zbliża się najważniejszy turniej siatkówki plażowej w tym sezonie – ORLEN Mistrzostwa Polski Toruń 2019, organizowane w ramach projektu Bella Plaża Gotyku Toruń 2019. Sam turniej rozegrany zostanie w urokliwym otoczeniu infrastruktury Rynku Nowomiejskiego, który od dziesięciu lat gości już najlepsze polskie pary plażowe. Każdego roku gotycki turniej powiązany jest z licznymi wydarzeniami dodatkowymi, a ważnym jego punktem jest Mecz Gwiazd. Również w tym roku, w trakcie jubileuszowej edycji turnieju w Toruniu zagrają osobistości świata siatkówki.

Największą gwiazdą tegorocznego wydarzenia będzie z pewnością Katarzyna Skowrońska–Dolata. Była reprezentantka Polski po ostatnim sezonie ligowym, spędzonym w lidze brazylijskiej, postanowiła zakończyć karierę sportową. Skowrońska-Dolata ma blisko 300 występów w reprezentacji Polski. Sięgnęła z nią po dwa mistrzostwa Europy (2003 i 2005) oraz po srebro Igrzysk Europejskich. Gdziekolwiek nie grała, tam zdobywała praktycznie zawsze największe laury. Dwukrotna mistrzyni Włoch w swojej karierze zdobywała także wiele indywidualnych nagród, m.in. tytuł MVP i nagrodę dla najlepiej punktującej Klubowych Mistrzostw Świata w 2010 roku. Wtedy w całych rozgrywkach zdobyła złoto.

Od pięciu lat niezwykle ważnym gościem gotyckiego turnieju jest mistrz olimpijski z Montrealu, Edward Skorek. którego nie zabraknie i teraz. Były reprezentant Polski i trener w swojej karierze grał m.in. w lidze włoskiej, w której z klubem z Modeny zdobył mistrzostwo tego kraju. Po jej zakończeniu Skorek został trenerem, a pod swoją pieczą miał m.in. reprezentację Polski (1990-1991), kadrę narodową Kuwejtu, AZS Częstochowa czy Czarnych Radom i AZS Politechnikę Warszawską. Z akademikami z Częstochowy zdobył wicemistrzostwo Polski i dwa brązowe medale w tych rozgrywkach. Na koncie oprócz złota olimpijskiego ma też złoto mistrzostw świata.

Prosto ze zgrupowania reprezentacji Polski do Torunia przybędzie atakujący Łukasz Kaczmarek. To już drugi raz, gdy zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zawita na Rynek Nowomiejski. W przeszłości Kaczmarek święcił sukcesy na plaży. Na koncie ma mistrzostwo i wicemistrzostwo świata juniorów i mistrzostwo Europy w tej samej kategorii wiekowej. W siatkówce halowej zawodnik wywalczył Puchar Polski i mistrzostwo Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a oba sukcesy odniósł w ubiegłym sezonie. Turniej finałowy Pucharu Polski zawodnik okrasił też nagrodą indywidualną - dla najlepszego atakującego finałów.

W Meczu Gwiazd weźmie udział także jego klubowy kolega - Łukasz Wiśniewski. Środkowy ma na koncie blisko 50 występów w reprezentacji Polski. W ubiegłym sezonie PlusLigi wywalczył z ZAKSĄ swój trzeci złoty medal mistrzostw Polski. Na krajowym podwórku siatkarskim zawodnik zdobył także cztery Puchary Polski. W turniejach finałowych tych rozgrywek cztery razy wybierany był najlepszym blokującym Pucharu Polski, a w 2016 roku otrzymał nagrodę dla najlepiej zagrywającego. W mistrzostwach naszego kraju ma na koncie również dwa srebrne medale.

Oprócz występu w Meczu Gwiazd, niezwykłe zadanie będzie mieć Jakub Bednaruk. Szkoleniowiec MKS-u Będzin, a także asystent trenera Vitala Heynena. Bednaruk poprowadził polską reprezentacją w najważniejszym meczu turnieju finałowego tegorocznej Ligi Narodów, w którym biało-czerwoni wygrali, triumfując w całych rozgrywkach. Ten sukces okraszony był oczywiście medalami, a trener Bednaruk postanowił przekazać swój krążek na licytację charytatywną na rzecz Fundacji Herosi. To w Toruniu, w czasie Bella Plaży Gotyku, trener wręczy medal osobie, która wygrała tę licytację. Przypomnijmy, że medal został wylicytowany za kwotę 15 000 zł.

Do składu na Mecz Gwiazd powróci Kamil Droszyński, obecnie drugi rozgrywający PGE Skry Bełchatów. Ten młody zawodnik wystąpił już w Meczu Gwiazd w 2016 roku. To jednak nie wszystko. Droszyński z bardzo dobrym skutkiem rywalizował wtedy w turniejach amatorskich Bella Plaży Gotyku, wygrywając wtedy m.in. w Mistrzostwach Torunia Par Mieszanych. Mimo młodego wieku rozgrywający zapisał już na swoim koncie sporo sukcesów – głównie w rozgrywkach młodzieżowych: złoto mistrzostw Europy kadetów, srebro mistrzostw Europy juniorów i mistrzostwo świata kadetów. W trakcie gry w lidze belgijskiej pochodzący z Ciechocinka Droszyński zdobył brązowy medal, natomiast ze Skrą w 2018 roku wywalczył Puchar Polski.

Rozgrywający zabierze ze sobą z Bełchatowa Kacpra Piechockiego, który jest kolejnym uczestnikiem Meczu Gwiazd. Libero PGE Skry Bełchatów, to mistrz Polski z 2018 roku i wicemistrz kraju z 2017 roku. W dwóch wcześniejszych sezonach Piechocki zdobywał też brązowe medale PlusLigi. Zawodnik w swoim dorobku ma także trzy Superpuchary i jeden Puchar Polski. W rozgrywkach młodzieżowej reprezentacji zdobył wicemistrzostwo Europy kadetów i juniorów. W obu turniejach otrzymał też nagrodę dla najlepszego libero turnieju.

Mecz Gwiazd rozegrany zostanie w sobotę, o godzinie 15:00.

pasek polska siatkowke wspieraja v02

  • 12
  • 0
  • 34
  • 1
  • 0