SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV i Michał Łapczyński, 27 sierpnia 2019

Kontuzja Kingi Wojtasik

Srebrne medalistki kontynentalnego czempionatu Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie wezmą udziału w ORLEN Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej, które rozegrane zostaną od 29 września do 1 września w Toruniu. Przyczyną absencji jest kontuzja tej pierwszej zawodniczki.

- Kinga Wojtasik odczuwa bół w kolanie i nie może robić przysiadów. Ma też naciągnięty mięsień przewodziciel w lewej nodze. W środę będziemy w Gdańsku na konsultacji lekarskiej. Wtedy zdecydujemy co robić dalej. Na początku września czeka polską parę udział w turnieju w Rzymie, bardzo ważnym w kontekście walki o punkty do rankingu światowego decydującego o kwalifikacjach olimpijskich. Nie chcieliśmy, żeby gra w Toruniu ewentualnie pogorszyła sytuację. Woleliśmy nie ryzykować - powiedział trener wicemistrzyń Europy, Damian Wojtasik.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek odniosły na początku sierpnia w Moskwie wielki sukces, zdobywając srebrny medal mistrzostw Europy i były zdecydowanymi faworytkami rywalizacji w ORLEN Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej.

pasek polska siatkowke wspieraja v02


 

  • 2
  • 1
  • 18
  • 14
  • 0