SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. FIVB, 4 lipca 2019

MŚ w Hamburgu: Fijałek i Bryl w II rundzie play off

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek pokonali Cole Duranta/Damiena Schumanna (Australia) 2:0 (21:16, 21:19) w meczu pierwszej rundy play off mistrzostw świata w siatkówce plażowej, które od 28 czerwca odbywają się w Hamburgu. Kolejnym rywalem biało-czerwonych będą Brazylijczycy Andre/George, którzy wyeliminowali bardzo silny duet łotweski Samoilovs/Smedins 2:1 (17:21, 21:17, 17:15).

Australiczycy do fazy play off awansowali po barażu w rywalizacji tzw. lucky losers. W swojej grupie zajęli trzecie miejsce. Pokonali oni Urugwajczyków Vieyto/Cairus 2:1. Natomiast Bryl z Fijałkiem wygrali w grupie wszystkie mecze i zajęli w tabeli pierwszą lokatę. W czwartkowej konfrontacji byli faworytami.

Początkowo w pierwszym secie Australijczycy dotrzymywali kroku polskiej parze - 5:5, 9:9. Jednak w miarę upływu czasu wyższe umiejętności biało-czerwonych zaczęły dawać o sobie znać i wygrali oni pewnie 21:16.

Losy drugiego seta zostały rozstrzygnięte w końcówce. Australiczycy długo dotrzymywali kroku Polakom - 5:5, 9:9, 14:14. W końcówce Fijałek z Brylem uzyskaliu dwa punkty przewagi, ale rywale wyrównali na po 19. Jednak to biało-czerwoni postawili kropkę nad i i zasłużenie wygrali.

Po 32 pary przystąpiły do fazy play off mistrzostw świata w Hamburgu. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek odpadły w fazie grupowej. W rywalizacji mężczyzn Michał Bryl i Grzegorz Fijałek iraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zajęli pierwsze miejsca w tabelach swoich grup i w czwartek przystąpili do drugiej części turnieju.

Polacy mają dobre wspomnienia związane z miastem mistrzostw. W ubiegłorocznym finałowym turnieju World Touru w Hamburgu Kantor z Łosiakiem zmierzyli się w półfinale z Brylem i Fijałkiem.

W ostatnich MŚ triumfowały Niemki Laura Ludwig i Kira Walkenhorst oraz Brazylijczycy Evandro Oliveira i Andre Loyola. Obie pary nie zagrały w Hamburgu w takich składach. Mecze w strefie medalowej w rywalizacji kobiet zaplanowano na 6 lipca, a u mężczyzn dzień później.

Zdobywcy złotych medali w Hamburgu wywalczą dla swoich narodowych federacji również kwalifikację olimpijską.

Szczegóły meczu: http://hamburg2019.fivb.com/en/men/273608-durant-schumann-fijalek-bryl

  • 4
  • 2
  • 38
  • 0
  • 0