SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Danuta Rękawica, fot. Piotr Sumara, 14 czerwca 2019

Koniec turnieju dla Rudola i Szałankiewicza

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz zakończyli swój udział w World Tour Warsaw 2019 na dwóch spotkaniach grupowych. W piątkowym starciu o pozostanie w warszawskim turnieju polska para przegrała ze Szwajcarami w tie-breaku.

Polska para w piątek zagrała dobre spotkanie i ponownie niewiele brakło jej do zwycięstwa. Sam początek spotkania należał do Rudola i Szałankiewicza, którzy prowadzili 11:7 po akcji w bloku Rudola. Wtedy przeciwnicy poprosili o czas, a ten ruch zdekoncentrował reprezentantów Polski. Szwajcarzy szybko zaczęli odrabiać straty i po serii punktów, na którą złożyły się m.in. blok Heidricha i autowy atak Rudola, a także dobra zagrywka tego pierwszego, był remis. Natomiast po bloku na Szałankiewiczu rywale prowadzili 14:13. Para szwajcarska bardzo dobrze broniła polskie ataki i powiększyła prowadzenie do dwóch punktów. Rudol blokiem doprowadził jeszcze do remisu 17:17, ale delikatna inicjatywa nadal leżała po stronie szwajcarskich siatkarzy, którzy wygrali tego seta.

Polacy grali nerwowo i nie kończyli swoich akcji. Dodatkowo przeciwnicy deprymowali ich swoimi dobrymi obronami i skutecznymi kontrami. Szwajcarska dwójka prowadziła w ten sposób grę przez dłuższą część drugiej odsłony. W jej połowie gra biało-czerwonych zaczęła się rozkręcać, dobrze atakował Szałankiewicz i to jego akcja, której zaczątkiem była solidna zagrywka wyprowadziła polski team na prowadzenie 17:16. Przeciwnicy od razu poprosili o chwilę oddechu, ale reprezentanci gospodarzy nie pozwolili im na odwrócenie losów seta i po uderzeniu Rudola doprowadzili do tie-breaka.

Ten nie rozpoczął się dla Polaków nie najlepiej. Brak konsekwencji w ataku, a także udane akcje Szwajcarów sprawiły, że to rywale prowadzili 4:1. Gdy po potężnym uderzeniu Szałankiewicza polska dwójka zaczęła odrabiać straty (3:5), Heidrich zagrał asa serwisowego i wynik ponownie zaczął uciekać biało-czerwonym. Po bloku na Rudolu różnica wynosiła cztery punkty (7:11) i choć blokujący polskiego duetu  udanym blokiem, a Szałankiewicz kontrą zminimalizowali straty (13:14), to po przerwie na żądanie Szwajcarzy zakończyli cały mecz wygraną.

Rudol/Szałankiewicz (POL) - Heidrich/Gerson (SUI) 1:2
(19:21, 21:19, 13:15)

  • 1
  • 0
  • 30
  • 6
  • 0