SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Danuta Rękawica, Fot. FIVB, 9 czerwca 2019

Zmiana w polskiej parze przed World Tour

W jednej z polskich par, przed którymi czterogwiazdkowe zawody w stolicy naszego kraju, musiało dojść do wymuszonej zmiany. Bartoszowi Łosiakowi, który nabawił się kontuzji w Brazylii, nie udało się wrócić do zdrowia na tyle, by móc wystartować w zbliżającym się FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019. Piotr Kantor weźmie udział w zawodach, a jego partnerem będzie Mariusz Prudel. Oznacza to, że para Kantor/Łosiak nie obroni złota, które wywalczyła nad Wisłą w ubiegłym roku.

Przypomnijmy, Bartosz Łosiak w półfinale turnieju World Tour w Itapemie doznał złamania jednej z kości śródstopia. Polska dwójka musiała wycofać się z turnieju i nie podeszła w ogóle do gry w meczu o brąz. Od tego momentu broniący duetu Kantor/Łosiak robił co mógł, by wystąpić na obiektach Monta Beach Volley Club. Niestety, mimo starań uraz był na tyle poważny, że Łosiak musiał zrezygnować z udziału w polskim turnieju. Jego partner - Piotr Kantor będzie mieć jednak okazję, by zagrać przed polską publicznością. Na niedługo przed turniejem World Tour Warsaw 2019 dołączył do niego Mariusz Prudel i obaj będą walczyć o jak najlepszy wynik.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak to dwójka, która rządziła na obiektach Monta Beach Volley Club w ubiegłym roku i ku uciesze licznie przybyłych kibiców na koniec turnieju wskoczyła na najwyższy stopień podium. Mimo że reprezentanci Polski nie zagrają razem w warszawskim World Tourze, to przed nimi jeszcze jedna niezwykle ważna impreza w tym sezonie - mistrzostwa świata, rozgrywane w Hamburgu. Bartosz Łosiak powoli wraca do zdrowia i sprawności, by móc w pełni sił wrócić na plażowy mundial.

  • 5
  • 0
  • 34
  • 4
  • 1