SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

inf. prasowa / FG / fot. Wojciech Szabelski, 6 czerwca 2019

Bella Plaża Gotyku i ORLEN MP w siatkówce plażowej coraz bliżej

8 czerwca 2019 r. w Toruniu rozpocznie się jubileuszowa, X edycja Belli Plaży Gotyku. W ramach wydarzenia odbędzie się szereg turniejów, a jego zwieńczeniem będą Orlen Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. W zwiastującej wydarzenie konferencji prasowej, która odbyła się 6 czerwca 2019 roku w toruńskim hotelu Filmar wzięli udział organizatorzy, przedstawiciele samorządu, PZPS, sponsorów i partnerów, którzy opowiedzieli o atrakcjach czekających na kibiców. - Od 29 sierpnia do 1 września Toruń będzie stolicą polskiej siatkówki plażowej - mówił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

Dziewięcioletnia praca w trakcie corocznej Bella Plaży Gotyku doprowadziła toruński turniej do najważniejszych rozgrywek krajowych w siatkówce plażowej - finałów mistrzostw Polski. Będzie to turniej kończący długi i trudny sezon plażowy w Polsce. Do najlepszych par w kraju, jak co roku, dołączą duety reprezentacji Polski, a emocji od samego początku nie zabraknie. - Spełniają się marzenia przede wszystkim  mojego syna Piotra, który wymarzył sobie te mistrzostwa Polski dużo wcześniej. Te finały będą w dużej mierze jego tworem, a  że miał okazję czerpać doświadczenie od najlepszych, to wie jak powinny wyglądać najlepsze turnieje na świecie, m.in. te z pulą nagród 500 tys. dolarów. Na nich nabierał szlifów, a następnie doświadczenie przenosił do Torunia i chciał, by takie turnieje mogły być organizowane w naszym mieście - zdradził Wojciech Kaczmarek, pomysłodawca Bella Plaży Gotyku.
 
Tegoroczne zmagania będą toczyć się od 8 czerwca aż do 1 września, kiedy to poznamy medalistów mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Bella Plażę Gotyku Toruń 2019 rozpoczną Mistrzostwa UMK kobiet i mężczyzn, następnie rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Juniorów i juniorek. W lipcu i w sierpniu toczyć się będą Mistrzostwa Torunia Amatorów oraz Mistrzostwa Torunia Par Mieszanych. Natomiast od 29 sierpnia na boiska wybiegną najlepsze pary plażowe w Polsce i rozpoczną się ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej TORUŃ 2019, które potrwają do 1 września. W trakcie każdych z tych rozgrywek prowadzone będą także zajęcia dla dzieci - Bella Happy Kids Camp. To pokazuje, jak bardzo przez te dziewięć lat rozwinęła się Bella Plaża Gotyku. - Pamiętam, gdy po raz pierwszy pojawił się z tym pomysłem, to zrobiliśmy duże oczy i pomyśleliśmy, że nie ma gdzie w Toruniu organizować siatkówkę plażowej, bo nie mamy infrastruktury. Okazało się, że na Starym Mieście jest dobre miejsce. Na początku nie dowierzaliśmy, że organizator sobie poradzi, a obecnie jest już dziesiąta edycja  i widzimy, że poradził sobie świetnie, a impreza przyjęła się i ma swoich kibiców - zdradził wiceprezydent Torunia, Zbigniew Fiderewicz.
 
Jubileuszowa edycja Bella Plaży Gotyku Toruń 2019 jest doskonałym zwieńczeniem wielu lat pracy i zdobywania doświadczenia przez organizatorów toruńskiego turnieju. Od podziękowań za te lata pracy swoją wypowiedź zaczął, wyrażając swoje uznanie Prezes PZPS Jacek Kasprzyk, który podkreślił, że pozytywną opinię o „Plaży Gotyku” budowali przez lata zadowoleni z poziomu organizacji zawodnicy. - Wiedzieliśmy, że jeśli pan Wojtek z Miastem Toruniem i Urzędem Marszałkowskim wezmą się za organizację mistrzostw Polski, to ta impreza będzie zorganizowana na bardzo wysokim, światowym poziomie. Teraz zaczynamy od mistrzostw Polski, a może skończymy na mistrzostwach Europy - duże wyzwania panie Wojtku przed panem i włodarzami miasta i regionu – żartował prezes Kasprzyk, chwaląc następnie lokalizację i warunki turnieju. – My, jako PZPS zapewniamy, że na tym turnieju będą wszystkie pary reprezentacyjne. Kilka lat temu jako wymóg wprowadzono dla zawodników kadry narodowej udział w finale mistrzostw Polski. Kibice chcą przynajmniej raz do roku zobaczyć te pary na żywo, nie tylko w telewizji,  zrobić zdjęcie, porozmawiać. Od 29 sierpnia do 1 września Toruń na pewno będzie stolicą polskiej siatkówki plażowej – mówił prezes, jeszcze raz dziękując organizatorom i przedstawicielom lokalnych władz, a także sponsorom turnieju.
 
Organizacja tak wymagającego pod wieloma względami wydarzenia wymaga ogromnej pracy, ale także nakładów finansowych. Od wielu lat Bella Plaża Gotyku może liczyć pod tym względem na wielu istotnych partnerów, którzy również w tym roku są z toruńskim turniejem. - Grupa TZMO i marka Bella już od 10 lat są partnerem oraz głównym sponsorem turnieju. Jesteśmy z Plażą Gotyku od początku. Cieszymy się, że ten dziesiąty, jubileuszowy turniej wzbogacony został o finały mistrzostw Polski - najważniejszą krajową imprezę. To z jednej strony podnosi rangę, a z drugiej strony jest dowodem uznania jego dotychczasowej historii - stwierdził Piotr Kowalski, członek zarządu TZMO. - Z Plażą Gotyku - rodzinnym, szalonym pomysłem państwa Kaczmarków miasto jest od początku - od 2010 roku. Mówię szalonym dlatego, że lokalizacja i miejsce są wyjątkowe, wymaga to od wielu ludzi, którzy pracują przy organizacji Plaży Gotyku ogromnego zaangażowania. Ci ludzie nie liczą pieniędzy, nie liczą przepracowanych godzin, dlatego też miasto absolutnie musi wspierać tak doskonały projekt - dodała Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sport i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia.
 
Ogromnym atutem turnieju jest jego lokalizacja. Urokliwe otoczenie Rynku Nowomiejskiego sprawia, że atmosfera Bella Plaży Gotyku jest nie do podrobienia i jedyna w swoim rodzaju. Ma to także wiele innych atutów. - Chcielibyśmy podkreślić walor wchodzenia z imprezą sportową w przestrzeń miejską - w przestrzeń Starówki. Doceniamy tego typu wydarzenia. Staramy się, by takich imprez w regionie było coraz więcej, by łączyć sport, kulturę i turystykę - podkreślił Marcin Drogorób, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizacja turnieju siatkówki plażowej w takim miejscu jest niezwykle wymagająca pod względem logistycznym, mimo to co roku komitet organizacyjny radzi sobie z tym wyśmienicie. W tym roku poprzeczkę ma jednak zawieszoną bardzo wysoko. Tylko budowa głównego stadionu imprezy wymagać będzie nawiezienia aż sześciu ton piasku. Sam stadion ma pomieścić 1200 widzów. Można być pewnym, że - jak co roku - wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, a gdy na gotowe boiska wybiegną uczestnicy zmagań, będzie można cieszyć się rywalizacją na najwyższym poziomie. 

  • 6
  • 2
  • 35
  • 0
  • 0