SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Danuta Rękawica, Fot. Adrian Sawko, 4 czerwca 2019

Jacek Kasprzyk: Za kilka dni zaczynamy kolejny wielki turniej

Tydzień dzieli nas od rozpoczęcia kolejnego w Polsce FIVB Beach Volleyball World Tour. Po raz drugi z rzędu najlepsze pary plażowe świata przybędą do stolicy naszego kraju, gdzie w nadwiślańskim otoczeniu i niesamowitej atmosferze będą rywalizować w turnieju czterogwiazdkowym. We wtorek na obiekcie Monta Beach Volleyball Club odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca turniej. Poniżej prezentujemy wypowiedzi zaproszonych gości.

Jacek Kasprzyk (prezes Polskiego Związku Pilki Siatkowej): Cieszę się, że po raz kolejny gościmy na warszawskiej Moncie. Dosłownie za kilka dni zaczynamy kolejny wielki turniej siatkówki plażowej. Mam nadzieję, że również z wielkimi sukcesami, nie tylko męskimi, ale i żeńskimi, a dziewczyny dołączą do grona medalistek w tych zawodach. Cieszę się również, że pogoda ma być rewelacyjna, bowiem w ubiegłym roku była średnia. Zarówno gospodarz, jak i przedstawiciele miasta zapewniają, że pogoda na turniej jest zamówiona (uśmiech). Po raz kolejny będziemy gościć najlepszych na świecie zawodników i zawodniczki. Do Polski wszyscy lubią przyjeżdżać, ze względu na naszą gościnność i dla wspaniałych kibiców. Szanowni reprezentanci życzę, by turniej odbył się przede wszystkim bez kontuzji i by ponownie rozegrany był na bardzo wysokim poziomie sportowym, przy pełnych trybunach.

Janusz Samel (Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy): Jesteśmy bardzo dumni, że możemy po raz kolejny uczestniczyć w tym projekcie. Drugi raz z rzędu, a trzeci ogólnie siatkówka plażowa gości w Warszawie. Cieszę się, że w zeszłym roku to Polacy stanęli na najwyższym stopniu podium. Mam nadzieję, że w tym roku wszystko będzie dla reprezentantów Polski i pokażemy naszą siłę. Monta to dobre miejsce, Wisła jest o krok. Pogoda na pewno będzie. Pierwszy turniej musiał być przy brzydkiej pogodzie, ponieważ musieliśmy sprawdzić czy pan Piotr (Kamiński - przyp. red.) jest sprawnym organizatorem. Okazało się, że sobie poradził mimo tych dużych problemów pogodowych (uśmiech). Turniej uzyskał bardzo dobre noty jeśli chodzi o organizację. W tym roku pogoda ma być przepiękna, mam nadzieję, że nie będzie doskwierać zawodnikom. My będziemy starać się, by mieszkańcy tłumnie wypełniali trybuny i przez cały czas turnieju kibicowali wszystkim, a w szczególności naszym parom reprezentacyjnym. Trzymam kciuki za dobre mecze i najlepsze wystęy polskich par. My będziemy dumnym miastem-gospodarzem turnieju World Tour w siatkówce plażowej.

Piotr Kamiński (gospodarz World Tour Warsaw 2019): Dziękuję Miastu Stołecznemu Warszawa za to, że z pełnym zaangażowaniem pomaga nam w realizacji tego turnieju już po raz drugi. Zwracam szczególną uwagę, że wszystko odbywać się będzie w strefie nadwiślańskiej, więc Wisła króluje w tym momencie, a jej tereny rekreacyjne zasługują na organizację imprez rangi światowej. Chciałbym również podziękować prezesowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej za zorganizowanie u nas po raz drugi tego turnieju. Myślę, że kolejne będą coraz lepsze. Ze swojej strony chcę zwrócić państwa uwagę na to, że czyścimy właśnie piasek. Wszystko po to, by zawodnicy mogli w dobrych warunkach rozgrywać swoje mecze.

Sebastian Michalak (Dyrektor turnieju World Tour Warsaw 2019): Tak jak przedmówcy, ja również chciałbym podziękować - prezesowi i sekretarzowi PZPS za zaufanie i za to, że mogę doglądać ten turniej, jako jego dyrektor. Bardzo mi miło, że spotykamy się w sercu kraju, w Warszawie. Tak jak już trochę widać, trybuny są już mniej więcej w sześćdziesięciu procentach gotowe. Całe miasteczko turniejowe w większości ma być gotowe do końca tygodnia. Później dojdą wszystkie zaangażowania sponsorskie, partnerów, m.in. miasteczko zabawowe dla dzieci, czy też miejsce Fundacji DKMS, z którą podjęliśmy dość mocną współpracę. Te wszystkie rzeczy mają uczynić, że miejsce turnieju  - poza aspektem sportowym - będzie warto przez wszystkie dni odwiedzić i spędzić z nami miło czas. Chciałbym dodać, że wszystkie spotkania od czwartku, tj. od turnieju głównego będą też transmitowane przez Polsat, ale wszystkich zapraszamy gorąco na Montę.

  • 2
  • 5
  • 55
  • 0
  • 0