SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 4 czerwca 2019

Polskie pary poznały rywali na MŚ w Hamburgu

W Hamburgu odbyło się losowanie grup mistrzostw świata w siatkówce plażowej, które w dniach 28 czerwca – 7 lipca zawitają do tego niemieckiego miasta. W czempionacie wystartują trzy polskie pary.

W rozgrywkach każdej z płci rywalizować będzie 48 duetów. Zespoły podzielone zostały na 12 grup po 4 drużyny każda. Pierwsze miejsca z każdego koszyka przydzielono na podstawie punktów FIVB - wyjątkiem jest „jedynka” w grupie L w zmaganiach panów, którą otrzymali gospodarze – niemiecki duet  Julius Thole/Clemens Wickler.

W mistrzostwach świata 2018 wystartują trzy polskie pary. W rywalizacji męskiej będziemy mogli oglądać brązowych medalistów ostatniego World Touru w Ostrawie i wiceliderów rankingu – Grzegorza Fijałka i Michała Bryla, a także Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. W zmaganiach pań zobaczymy Katarzynę Kociołek i Kingę Wojtasik.

Duet Fijałek/Bryl był rozstawiony i został przydzielony do grupy B, w której zmierzy się z łotewską parą Plavins/Tocs (24.miejsce w rankingu FIVB), Niemcami Bergmann/Harms (30.miejsce) i marokańskim duetem Abicha/Elgraoui (niesklasyfikowani). Kantor/Łosiak zagrają w grupie G przeciwko Amerykanom Gibb/Crabb Ta. (niesklasyfikowani), Rosjanom Hudjakow/Weliczko (31.miejsce) i cypryjskiej parze Vieyto/Cairus.

DoL panowie

Nasz kobiecy duet Wojtasik/Kociołek czekają mecze w grupie B przeciwko Czeszkom Hermannovej/Slukovej (2.miejsce), Łotyszkom Kravcenoce/Graudinie (31.miejsce) i Niemkom Schneider/Kortzinger (39.miejsce).

DoL panie 1

Po fazie grupowej do kolejnego etapu awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze ekipy z trzecich miejsc. Dla pozostałych drużyn z trzecich miejsc (miejsca 5-12 w klasyfikacji grupowej) rozegrana zostanie runda „ostatniej szansy” z której awansują kolejne cztery zwycięskie zespoły. Mecze o medale mistrzostw świata w Hamburgu rozegrane zostaną 6 lipca (kobiety) i 7 lipca (mężczyźni).

  • 8
  • 4
  • 52
  • 0
  • 0