SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. FIVB, 2 czerwca 2019

WT Ostrawa: Fijałek i Bryl z brązowym medalem

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali z czeską parą Ondrej Perusic i David Schweiner 0:2  (22:24, 17:21) w półfinale World Touru w Ostrawie. Biało-czerwonym pozostała walka o brązowy medal. W niedzielne popołudnie rozegrali zacięte spotkanie z rosyjskim zespołem Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowskij, które wygrali 2:1 (10:21, 21:19, 15:7).

Przypomnijmy, że Polacy w ćwierćfinale pokonali hiszpańską parę Pablo Herrera Allepuz/Adrián Gavira Collado 2:0 (21:18, 21:17). W niedzielnym półfinale przyszło im walczyć z gospodarzami turnieju - czeską parą Ondrej Perusic i David Schweiner.

W półfinale biało-czerwoni stoczyli zacięty bój z czeską parą, ale niestety przegrany 0:2 (22:24, 17:21). Tym samym, polskim zawodnikom pozostała walka o brązowy medal World Touru w Ostrawie.

Polskiej drużynie w meczu o 3. miejsce przyszło zmierzyć się rosyjską parą Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowskij. Pierwszy set rozgrywany był pod pełną kontrolą Rosjan, którzy nie dali biało-czerwonym żadnych szans. Jednak od drugiej partii Grzegorz Fijałek i Michał Bryl grali z rywalami jak równy z równym. To co, najwazniejsze zaciętą końcówkę rozstrzygnęli na swoją stronę. W tie-breaku też bardzo szybko narzucili rywalom swój styl gry i pewnie zwyciężyli 15:7.

Polska para Grzegorz Fijałek i Michał Bryl z Ostrawy wyjechali z brązowym medalem na szyi, wywalczonymi podczas czterogwiazdkowego turnieju World Touru.

W Ostrawie najlepsze pary świata rywalizowały do 2 czerwca. Następnie przeniosą się do stolicy Polski. Od 12 do 16 czerwca w Warszawie można będzie cieszyć się siatkówką plażową na najwyższym poziomie. Na obiektach Monta Beach Volley Club po raz drugi rozegrany zostanie FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019.

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na tegoroczny World Tou w Warszawie. Ich ceny rozpoczynają się od 15 złotych. Sprzedaż prowadzona jest przez serwis www.ebilet.pl pod linkiem  https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka-plazowa/

  • 13
  • 2
  • 26
  • 0
  • 0