SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. FIVB, 2 czerwca 2019

WT Nantong: Gruszczyńska i Gromadowska na czwartym miejscu

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska przegrały z chińską parą Shuhui Wen/Jingzhe Wang 0:2 (24:26, 15:21) w meczu półfinałowym turnieju World Touru w chińskim Nantong, który ma rangę dwóch gwiazdek. W meczu o brązowy medal uległy z kolei rosyjskim zawodniczkom Ksenia Dabiża/Daria Rudych 0:2 (13:21, 16:21).

Najbardziej wyrównana była pierwsza partia spotkania, która była grana na przewagi. Ostatecznie lepsze okazały się Chinki. Drugi set z kolei praktycznie od początku do końca toczyła się pod dyktando duetu Shuhui Wen/Jingzhe Wang.

Polskiej drużynie w tej sytuacji przyszło powalczy o brązowy medal. Ich rywalkami były rosyjskie zawodniczki Ksenia Dabiża/Daria Rudych. Każdy set rozgrywany był pod kontrolą Rosjanek, które nie dały żadnych szans biało-czerwonym. Partie wygrały odpowiednio do 13 i 16.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska turniej w chińskim Nantong zakończyły ostatecznie na czwartym miejscu.

Od 12 do 16 czerwca w Warszawie można będzie cieszyć się siatkówką plażową na najwyższym poziomie. Na obiektach Monta Beach Volley Club po raz drugi rozegrany zostanie FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019.

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na tegoroczny World Tou w Warszawie. Ich ceny rozpoczynają się od 15 złotych. Sprzedaż prowadzona jest przez serwis www.ebilet.pl pod linkiem  https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka-plazowa/

  • 8
  • 1
  • 32
  • 2
  • 0