SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Szymon Sikora/olimpijski.pl, 2 października 2018

"Olimpijczycy jutra" zaprzysiężeni

W poniedziałkowe popołudnie w Centrum Olimpijskimi PKOl w Warszawie odbyła się niezwykłe miła i podniosła uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich dla reprezentantów Polski na III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Buenos Aires 2018 oraz ich trenerów i opiekunów. W tym gronie znalezła się ekipa siatkówki plażowej - Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł oraz Mikołaj Miszczuk i Dominik Poznański oraz ich trenerzy Tomasz Sińczak  i Rafał Szternel.

Prezes PKOl, który jako gospodarz uroczystości zabrał głos, życzył zebranym młodym sportowcom sukcesów, rekordów i zadowolenia ze swoich występów, ich trenerom satysfakcji z pracy z podopiecznymi. - Jesteście olimpijczykami jutra - powiedział szczególnie do sportowców szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - Gratuluję wszystkim zdobycia kwalifikacji, o które trzeba było walczyć. Mocno wierzę, że to Wasz kolejny krok przed tymi najważniejszymi igrzyskami olimpijskimi, w których występu Wam życzę - zakończył prezes Andrzej Kraśnicki.

Przysięgę, którą w imieniu zawodników odczytała pływaczka Aleksandra Knop, a w imieniu trenerów i misji olimpijskiej Mateusz Grochala - opiekun hokeistów na trawie, odebrał prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. Gratulacje i słowa uznania, a także życzenia wytrwałości i walki do końca, świeżo upieczonym olimpijczykom złożył wiceminister Sportu Jan Widera.

- W naszej ekipie siatkówki plażowej nastroje są bardzo dobre - powiedział trener Tomasz Sińczak. - Chłopcy w mistrzostwach świata U19 przegrali w ćwierćfinale z parą niemiecką więc byli blisko strefy medalowej. Są apetyty i podstawy, żeby myśleć o zajęciu miejsca na podium. Ceremonia wręczenia nominacji była bardzo miła i podniosła.

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł były drugie w ME U20 i z pewnością w naszym duecie tkwi duży potencjał. Obie pary uczą się i trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale.

III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Buenos Aires 2018 rozpoczną się 6, a zakończą 18 października. Polskę reprezentować będzie 69 zawodniczek i zawodników, a dzięki współpracy z telewizją olimpijską Olympic Channel ich występy będziemy mogli śledzić na żywo również na portalu www.olimpijski.pl. W stolicy Argentyny wystąpi 3998 zawodników (1999 kobiet i 1999 mężczyzn) z 206 krajów, którzy będą walczyć o 1250 medali.

Dotychczas w dwóch letnich edycjach (Singapur 2010, Nankin 2014)  Polska Młodzieżowa Reprezentacja Olimpijska zdobyła 19 medali (9 i 10) - wliczając medale tzw. drużyn mieszanych.

Polska Młodzieżowa Reprezentacja Olimpijska odleci do Argentyny we wtorek po południu.
  • 49
  • 2
  • 40
  • 1
  • 0