SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, informacja prasowa, 6 lipca 2018

Żeńskie drużyny już gotowe do turnieju głównego w Rybniku

W piątek poznaliśmy osiem kolejnych par, które zakwalifikowały się do turnieju głównego zawodów Plaży Open, które odbywają się w Rybniku.

W zawodach wzięła udział Aleksandra Sikorska, czyli halowa zawodniczka MKS Dąbrowa Górnicza, która do niedawna grała w Lidze Siatkówki Kobiet. Siatkarka wspólnie z Joanną Prus-Jezierską wygrała mecz w pierwszej rundzie eliminacji (po tie-breaku z Klaudią Perowicz i Nicole Jochym), ale w kolejnej musiały już uznać wyższość Klaudii Świstek i Pauli Słoneckiej (0:2).

Ponadto awans do turnieju głównego wywalczyły znane już z Plaży Open w Dąbrowie Górniczej m.in. Dominika Horbacz i Aleksandra Chyła, Agnieszka Adamek/Natalia Gruszczyńska czy Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska. Przed własnś publicznością dobrze zagrała też Monika Brzostek, która wspólnie z Anetą Kaczmarek wygrały z młodymi kadrowiczkami Zuzanną Herrmann i Aleksandrą Stadnik.

Mecze turnieju głównego rozpoczną się w sobotę o godz. 9.

Przegrane na miejsach 25.-40.:

Świstek/Słonecka - wolny los

Perowicz/Jochym - Prus-Jezierska/Sikorska 1:2 (14:21, 21:19, 8:15)

Makaruk/Makaruk - wolny los

Sulej/Kucińska - wolny los

Adamek/Gruszczyńska - wolny los

Kirszenstein/Chyła - wolny los

Nowak/Mirosławska - wolny los

Chyła/Horbacz - wolny los

Tokarska/Szczytowicz - wolny los

Kałuża/Lueftner - wolny los

Szychowska/Rapacz-Martas - wolny los

Kaczorowska/Płodowska - wolny los

Karasiewicz/Bubak - wolny los

Wardęga/Konowoł - wolny los

Herrmann/Stadnik - Zatorska/Chudzik 2:0 (21:17, 21:16)

Kaczmarek/Brzostek - wolny los

Przegrane na miejsach 17.-25.:

Świstek/Słonecka - Prus-Jezierska/Sikorska 2:0 (21:8, 21:15)

Makaruk/Makaruk - Sulej/Kucińska 2:0 (23:21, 21:16)

Adamek/Gruszczyńska - Kirszenstein/Chyła 2:0 (21:14, 21:12)

Nowak/Mirosławska - Chyła/Horbacz 0:2 (9:21, 14:21)

Tokarska/Szczytowicz - Kałuża/Lueftner 2:0 (21:14, 21:18)

Szychowska/Rapacz-Matras - Kaczorowska/Płodowska 2:0 (21:13, 21:15)

Karasiewicz/Bubak - Wardęga/Konowoł 2:1 (13:21, 21:11, 15:6)

Herrmann/Stadnik - Kaczmarek/Brzostek 0:2 (7:21, 13:21)

I runda turnieju głównego (sobota, godz. 9):

Wawrzyńczyk/Saad - Makaruk/Makaruk

Tomala/Klocek - Karasiewicz/Bubak

Wiatr/Tylutki - Szychowska/Rapacz-Matras

Legieta/Gromadowska - Adamek/Gruszczyńska

Zackiewicz/Wołoszyn - Chyła/Horbacz

Zdon/Biranowska - Tokarska/Szczytowicz

Szajer/Bałdys - Kaczmarek/Brzostek

Balcerowicz/Pakuła - Świstek/Słonecka

  • 11
  • 2
  • 25
  • 0
  • 0