SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

inf. prasowa, 4 lipca 2018

Plaża Open: Janiak/Brożyniak najlepsi w Dąbrowie Górniczej

Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak pokonali w finale Adama Parceja i Bartłomieja Dzikowicza i wygrali pierwszy turniej tegorocznego cyklu Plaża Open, który odbył się w Dąbrowie Górniczej.

Zanim w niedzielę odbyły się mecze w ścisłej czwórce, musiały zostać rozegrane ostatnie ćwierćfinały. Martin Chiniewicz i Michał Korycki pokonali po tie-breaku Mateusza Szewczyka i Michała Bernysia. W drugim z meczów świetnie zagrali Piotr Ilewicz i Stanisław Wawrzyńczyk i to oni, zamiast Pawła Lewandowskiego i Sebastiana Kaczmarka, awansowali do półfinałów.

Tam na swoich rywali czekali już Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz i Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak. Pierwsza z ekip zagrała z Ilewiczem i Wawrzyńczykiem. Dzikowicz i Parcej zagrali bardziej konsekwentnie i wygrali w obu setach do 17. Z kolei Brożyniak i Janiak odprawili z kwitkiem Chiniewicza oraz Koryckiego i także awansowali do finału.

A ostateczne spotkanie było faktycznie godne finału. Pierwszego seta wygrali Brożyniak i Janiak, a drugi z zawodników świetnie blokował. Sytuacja odwróciła się w kolejnej partii, a w tie-breaku znów do lepszej gry wrócili Janiak i Brożyniak. Ostatecznie to oni cieszyli się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. Trzecie miejsce wywalczyli natomiast Chiniewicz i Korycki, którzy wygrali z Ilewiczem i Wawrzyńczykiem.

MVP turnieju został Piotr Janiak.

Gdybym znał receptę na zwycięstwo, to bym wygrywał co tydzień. Chociaż może coś w tym być, bo ostatnio też triumfowaliśmy w innych zawodach. Na pewno pomogły nam chłodna głowa, walka do samego końca. Trochę przeszkadzał wiatr, ale dobrze, że udało nam się wrócić do dobrej gry w trzecim secie. Wygraliśmy i jesteśmy szczęśliwi - mówił Jędrzej Brożyniak, zwycięzca turnieju mężczyzn.

Przegrani na miejscach 5.-6.:

Chiniewicz/Korycki - Szewczyk/Bernyś 2:1 (25:23, 19:21, 15:10)

Lewandowski/Kaczmarek - Ilewicz/Wawrzyńczyk 0:2 (16:21, 15:21)

Półfinały:

Parcej/Dzikowicz - Ilewicz/Wawrzyńczyk 2:0 (21:17, 21:17)

Brożyniak/Janiak - Chiniewicz/Korycki 2:0 (21:14, 21:15)

Mecz o 3. miejsce:

Ilewicz/Wawrzyńczyk - Chiniewicz/Korycki 0:2 (17:21, 16:21)

Finał:

Parcej/Dzikowicz - Brożyniak/Janiak 1:2 (17:21, 21:19, 7:15)

  • 12
  • 2
  • 49
  • 0
  • 2