SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Adrian Sawko, 25 czerwca 2018

Kacper Kujawiak: mamy nadzieję, że kibice dodadzą nam skrzydeł

Nie tylko Monta Beach Volley Club jest już gotowa do rozgrywek World Tour. Swoją gotowość deklarują także zawodnicy, którzy nie ukrywają, że liczą na wsparcie kibiców – Własna publiczność zawsze pomaga, a zwłaszcza w nerwowych końcówkach. Mamy nadzieję, że polscy fani przyjadą nas wspierać – mówi Kacper Kujawiak, jeden z uczestników turnieju.

pzps.pl: Siatkówka plażowa gościła w Starych Jabłonkach, w Olsztynie a teraz wraca do Warszawy. Myślisz, że to dobre miasto?
Kacper Kujawiak: Mamy nadzieję, że stolica przyciągnie troszkę więcej kibiców niż w ostatnich latach. To centrum Polski, łatwo jest tu dojechać, więc mam nadzieję, że na trybunach pojawi się wielu kibiców. Nasze rodziny przyjadą nas wspierać, dlatego będzie to dla nas szczególny turniej. Wierzę, że Warszawa wypromuje siatkówkę plażową, która w ostatnim czasie stoi na najwyższym poziomie i szkoda tego nie pokazywać szerszej publiczności. Stolica Polski jest idealnym miejscem na to by zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać naszą dyscyplinę dużej grupie kibiców.

Możliwość gry u siebie może zrobić różnicę?
W Warszawie pojawią się najlepsze duety z całego świata, które cały czas trzymają swój poziom, więc na pewno nie będzie łatwo o medale. Trudność rozgrywek z roku na rok wzrasta, jednak poza umiejętnościami sportowymi są też dodatkowe czynniki. Własna publiczność na pewno pomaga, zwłaszcza w nerwowych końcówkach. Najlepszym przykładem są Czesi, którzy w ostatni weekend grali u siebie w Ostrawie i dotarli do półfinału. Miejmy więc nadzieję, że nam także kibice dodadzą skrzydeł!

Wyznaczacie przed sobą konkretne założenia jeśli chodzi o miejsca czy po prostu liczycie na dobry występ?
Do każdych zawodów podchodzimy tak samo. Wiadomo, że gdzieś tam po cichu, każdy liczy na medale, bo to one są nagrodą za cały nasz okres przygotowawczy. Na pewno chcemy wygrać klika meczów i do każdego spotkania będziemy podchodzić maksymalnie skoncentrowani. Nie chcemy wyznaczać sobie jakiegoś wielkiego celu, raczej będziemy starali się stawiać przed sobą jakieś małe założenia i je po kolei realizować.

Dlaczego kibice powinni pojawić się na rozgrywkach World Tour Warszawa 2018?
Myślę, że siatkówka plażowa jest bardzo fajnym i widowiskowym sportem, który przynosi wiele pozytywnych emocji. Uważam, że wiele osób kocha ten sport, również tu na Monta Beach Volley Club widać, że ludzie żyją naszą dyscypliną. Warto jest docenić ich starania i odwiedzić ten piękny i specjalnie zagospodarowany na to wydarzenie obiekt. Serdecznie zapraszamy na rozgrywki World Tour, które z pewnością przyniesie kibicom wiele niezapomnianych wrażeń.

  • 8
  • 0
  • 42
  • 0
  • 2