SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, informacja prasowa, 20 maja 2018

Młoda Plaża 2018: wysoki poziom inauguracji w Wiśle.

Od zwycięstwa Wojciecha Szweda i Maksymiliana Skowronka oraz Magdaleny Lewińskiej/Weroniki Krzyszofiak rozpoczął się pierwszy turniej tegorocznej edycji Młodej Plaży.

Do rozegrania drugiego dnia trwania turnieju pozostały, w obu turniejach po dwa mecze półfinałowe oraz mecze o poszczególne miejsca. W rywalizacji kobiet w półfinale doszło do małej niespodzianki, zeszłoroczne zwyciężczynie całego cyklu Młodej Plaży – Natalia Miłosz/Magdalena Walczak musiały uznać wyższość Magdaleny Lewińskiej/Weroniki Krzysztofiak. W drugim półfinale para Cholewa/Ciesielska okazała się lepsza od duetu Zawada/Bogusz. Przedstawicielki Zawiercia – Miłosz/Walczak w meczu o trzecie miejsce, powetowały sobie porażkę w 1/2 finału, zostawiając w pokonanym polu parę Zawada/Bogusz. W wielkim finale po zażartej, trzysetowej walce lepsze od  Natalii Ciesielskiej/Martyny Cholewy okazały się Magdalena Lewińska/Weronika Krzysztofiak.

W półfinałach turnieju męskiego zwyciężyły pary Szwed/Skowronek oraz Miszczuk/Poznański, które okazały się lepsze odpowiednio od par Baranowski/Baranowski i Zabielny/Piwowarczyk. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli Filip Zabielny/Piotr Piwowarczyk, z kolei w wielkim finale Wojciech Szwed/Maksymilian Skowronek po stojącym na bardzo wysokim poziomie starciu, pokonali Dominika Poznańskiego/Mikołaja Miszczuka. Ozdobą meczu o złoty medal, były kapitalne, mocne ataki każdego z czterech zawodników, a także punktowe czapy, których nie powstydziliby się najlepsi polscy siatkarze plażowi.

- Oprócz zwycięstwa w turnieju, bardzo cieszymy się z tego, że mogliśmy rywalizować z naprawdę mocnymi parami. Udało nam się zachować chłodną głowę, nie tylko w tych momentach, w których szło nam wszystko dobrze, ale także wtedy kiedy wynik wymykał nam się z rąk. Dogadujemy się zarówno na boisku, jak i poza nim i myślę, że to jest naszą siłą – powiedział po dekoracji Maksymilian Skowronek, członek zwycięskiego duetu.

- Kluczem do sukcesu w finałowym starciu, była skuteczna analiza naszych przeciwników. Muszę powiedzieć, że na początku miałem spory problem z rozczytaniem poczynań chłopaków, jednak kiedy moja gra zaskoczyła, kilka razy udało mi się efektownym blokiem zatrzymać Dominika i Mikołaja, zaczęło to wyglądać zdecydowanie lepiej. O organizacji mogę wypowiadać się w samych superlatywach, mamy ochotę zagrać w kolejnych turniejach. Zobaczymy, czy pozwolą nam na to wolny czas i obowiązki pozasportowe – dodał Wojciech Szwed.

Najlepszy pary otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Grupę Kęty, oraz Fundację Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia. Organizatorzy wybrali także MVP zawodów, którzy w nagrodę  wśród kobiet wyróżniono Weronikę Krzysztofiak, wśród mężczyzn najbardziej wartościowym zawodnikiem wybrany został Wojciech Szwed. Weronika oraz Wojtek, w nagrodę otrzymali stylowe leżaki, ufundowane przez Fundacje Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia. Kolejne turnieje Młodej Plaży, odbędą się 24 czerwca w Bielsku-Białej oraz w dniach 6-8 lipca w Rybniku (piątek/niedziela).

  • 4
  • 2
  • 26
  • 2
  • 0