SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Pełka, fot. cev.lu, 15 czerwca 2017

Udany dzień polskich par na ME U 22 w Baden

W austriackim kurorcie Baden rozpoczęły się Mistrzostwa Europy U-22 w siatkówce plażowej. Polskę reprezentują dwie pary żeńskie: Aleksandra Gromadowska, Martyna Kłoda i Kinga Legieta, Marta Łodej oraz para męska Mateusz Paszkowski, Mateusz Łysikowski.

Legieta/Łodej POL – Weber/Preiml AUT 2:0 (31:29,21:14)

Legieta/Łodej POL – Lysytsia/Dashevska UKR 0:2 (19:21,16:21)

Kinga i Marta w meczu z Austriaczkami pokazały się z bardzo dobrej strony, dobrze funkcjonowała zagrywka, widać było ogromną determinacją w grze obronnej. Należą im się przede wszystkim brawa za pierwszy set wygrany na przewagi. W drugim meczu w szeregi dziewczyn wdarło się zbyt dużo chaosu i w końcówkach setów ambitnie grające Ukrainki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Gromadowska/Kłoda POL – Vasiliauskaite/Grudzinskaite LTU 2:0 (21:13,21:13)

Gromadowska/Kłoda POL – Stief/Schade DEN 2:0 (21:10,21:8)

Ola i Martyna w obu meczach zaprezentowały się z bardzo dobrej strony . We wszystkich elementach górowały nad rywalkami. Polska para imponowała spokojem w grze i dokładnością. Dobrze wróży uśmiech na twarzy trenera Damiana Wojtasika po dzisiejszych meczach dziewczyn.

Paszkowski/Łysikowski POL-Friedl Fe/Skrabal AUT 2:1 (20:22,21:12,15:9)

W pierwszym secie para polska popełniła dużo błędów własnych, co pozwoliło skutecznie i ambitnie grającym Austriakom odnieść zwycięstwo. Drugi i trzeci set, to zupełnie inna gra Mateusza Paszkowskiego i Mateusza Łysikowskiego. Polacy zagrali dobrze w bloku i obronie i zaczęli realizować założenia taktyczne trenera Sławomira Roberta, pozwoliło im to spokojnie kontrolować do końca przebieg wygranych obu  partii.

  • 0
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0