SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 7 czerwca 2017

Nasi weterani ciągle na fali

Trzeba przyznać, że od wielu lat siatkarscy „emeryci” w każdy możliwy sposób przekonują, że na sportową emeryturę nie pozwalają się wysłać. Trenują, rywalizują regularnie, a w każdym sezonie zdobywają liczne trofea. W ostatnich latach zdominowali rywalizację międzynarodową, i to tę na najwyższym poziomie.

Przypomnijmy, że Auckland w Nowej Zelandii podczas rozgrywanych co cztery lata World Masters  Games, największej imprezie światowej dla sportowców w wieku powyżej 30 lat nasi reprezentanci zdobyli cztery medale.

Konkurencja była liczna.  Światowe Igrzyska Mistrzów rozgrywane są w 28 dyscyplinach sportowych. W edycji 2017 uczestniczyło w ponad 28 tysięcy zawodniczek i zawodników z 106 krajów. Polska była reprezentowana między innymi przez siatkarzy – tak w hali, jak i na plaży.

Reprezentanci Polski zdobyli trzy złote i jeden srebrny medal:

ZŁOTO na plaży w kategorii wiekowej 65+.  W finale pokonali reprezentantów USA z Hawajów 2:0.

ZŁOTO na plaży w kat. 60+.  W finale pokonali reprezentantów Australii 2:0.

ZŁOTO w hali w kat. 60+. W finale pokonali  reprezentację Kanady 3:1.

4SREBRO na plaży w kat. 50+.

To kolejny, olbrzymi sukces naszych reprezentantów, którzy od lat wygrywają zarówno krajowe jak i zagraniczne zawody weteranów w siatkówce plażowej i halowej.

Organizatorem i kapitanem naszej reprezentacji był Dariusz Domański, który w Auckland trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

  • 1
  • 1
  • 15
  • 0
  • 0