SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. tauronliga.pl, 21 stycznia 2022

Tauron Liga. Zapowiedź 16. kolejki

Najciekawszy mecz 16. kolejki TauronLigi zostanie rozegrany w niedzielę wieczorem w Policach, gdzie drugi w tabeli Grupa Azoty Chemik podejmie trzecią IŁ Capital Legionovię Legionowo. 

Jako pierwsze na boisko miały wyjść w piątek siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz, by zmierzyć się z ŁKS-em Commercecon Łódź. Mecz został jednak odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole z Bydgoszczy. Nowy termin zostanie ustalony przez PLS, po konsultacji z klubami. Na pewno nie będzie to przed 5 lutego, bo do tego czasu łódzka drużyna ma w planie cztery spotkania: 26 stycznia u siebie z Mladostią Zagrzeb w Pucharze CEV, 29 stycznia w Rzeszowie z Developresem w Pucharze Polski, 1 lutego rewanż w Chorwacji i 5 lutego z Volleyem Wrocław w Tauron Lidze.

Inauguracja 16. kolejki będzie miała miejsce 21 stycznia we Wrocławiu, gdzie Volley podejmie prowadzący w lidze Developres. W sobotę ciekawie powinno być w Łodzi na meczu Grot Budowlanych z E.Leclerc MOYA Radomką Radom. Obie drużyny w tabeli dzielą tylko dwa punkty, a łodzianki jeszcze w tym roku w lidze nie wygrały.  W poprzedniej kolejce uległy na wyjeździe Legionovii 2:3, dla której było to dziesiąte kolejne zwycięstwo. Takiej serii nie ma nikt. Ostatnim pogromcą drużyny prowadzonej przez Alessandro Chiappiniego był w 5. kolejce właśnie Chemik. Od tego czasu minęło już 89 dni [do publikacji tego artykułu - red.].

Program 16. kolejki Tauron Ligi

21 stycznia

Volley Wrocław - Developres Bella Dolina Rzeszów, 20.30

22 stycznia

Grot Budowlani Łódź - E.Leclerc MOYA Radomka Radom, 19

23 stycznia

Joker Świecie - BKS Bostik Bielsko-Biała, 12.30

Grupa Azoty Chemik Police - IŁ Capital Legionovia Legionowo, 20.30

24 stycznia

UNI Opole - Energa MKS Kalisz, 19 

  • 5
  • 1
  • 7
  • 1
  • 0