SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Kamil Składowski - PLS S.A., fot. Piotr Sumara, 19 lutego 2021

Cztery finalistki gotowe na wielki turniej w Nysie

Wszystkie drużyny półfinalistów TAURON Pucharu Polski są gotowe do walki w Nysie. W najbliższy weekend poznamy zespół, który sięgnie po pierwsze siatkarskie trofeum 2021 roku.

Z grona finalistek trzy drużyny znają już smak triumfu w krajowym pucharze, jedynie E.LECLERC MOYA Radomka Radom nie ma tego trofeum w kolekcji, zresztą dopiero po raz drugi raz w historii przebiła się do czołowej czwórki tych rozgrywek.
Awans jest dla nas zwieńczeniem bardzo udanej fazy zasadniczej tego sezonu TAURON Ligi – mówi Thomas Renard-Chardin, Prezes zarządu klubu. – Udział w TAURON Pucharze Polski to święto dla naszych kibiców i naszej całej drużyny. Zagramy w Nysie bez presji, chcemy pokazać naszą najlepszą siatkówkę i cieszyć się grą. Będziemy walczyć jak w całym sezonie, który na razie mamy na duży plus.

Spore nadzieje z turniejem w Nysie wiąże najbardziej utytułowana drużyna TAURON Pucharu Polski – Grupa Azoty Chemik Police, która już ośmiokrotnie triumfowała w pucharze, także przed rokiem. – To będzie kolejne ciekawe doświadczenie w tym sezonie i prawdziwa walka o trofeum – zapowiada Paweł Frankowski, Prezes zarządu klubu. – Nasza drużyna jest silna, w kluczowych momentach potrafi być scementowana, pomimo kłopotów zdrowotnych, które nas ciągle dopadają. Zaliczyliśmy falstart sezonu, byliśmy bardzo nisko w ligowej tabeli, lecz od grudnia nasza forma rośnie, a w fazie play-off ma szczytować. Jesteśmy szczęśliwi, że zagramy w Nysie o puchar. Przed rokiem w kluczowym starciu właściwie nie było Wilmy Salas, która zagrała bardzo słabo. Teraz zupełnie wykluczyła ją z udziału kontuzja, zobaczymy może to dla nas dobry znak, by była powtórka z 2020 roku? – dodaje prezes.

O sukces w turnieju powalczą także dwie łódzkie drużyny – ŁKS Commercecon i Grot Budowlani.
– Prezentujemy się coraz lepiej i mamy naprawdę mocny zespół – przekonuje Hubert Hoffman, Prezes zarządu ŁKS Commercecon Łódź. – Turniej finałowy w Nysie to dla nas kolejny krok w tym sezonie, w którym wierzę, że jeszcze wiele dobrego przed nami.

– Turniej finałowy w Nysie to dla nas duża sprawa i kolejny cel, o który chcemy powalczyć – mówi Marcin Chudzik, Prezes zarządu Grot Budowlanych Łódź. – W Nysie zagramy zdecydowanie lepiej niż w ostatnich tygodniach, będziemy zmotywowani, by pokazać siatkówkę tak dobrą jak w momencie, gdy wygrywaliśmy mecz za meczem.

Przypomnijmy, że pierwsze emocje czekają nas już w najbliższą sobotę. – Wszyscy ekscytujemy się turniejem finałowym, jego organizacja i emocje są zapowiedzią, że stopniowo, krok po kroku wracamy do normalnego życia. Siatkówka to rodzinne emocje ogrzewające nas w tym trudnym czasie pandemii – mówi Łukasz Zimnoch, Rzecznik Prasowy TAURON Polska Energia S.A.  

Program turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski w Nysie:

Sobota 20 lutego
ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police (14.45, Polsat Sport)
E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź (17.30, Polsat Sport)

Niedziela 21 lutego
Finał, godz. 14.45, Polsat Sport

  • 9
  • 4
  • 25
  • 0
  • 0