SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Piotr Sumara, 27 stycznia 2018

Puchar Polski: PGE Skra Bełchatów drugim finalistą

W drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski, który rozgrywany jest we wrocławskiej Hali Stulecia PGE Skra Bełchatów zmierzyła się z ONICO Warszawa. Zespół z Bełchatowa zwyciężył w trzech setach i jutro wystąpi w wielkim finale z Treflem Gdańsk.

PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa 3:0 (25:19, 25:19, 26:24)

Początek seta, to „siatkarskie szachy”. Bełchatowianie grający bez swego podstawowego rozgrywającego, Grzegorza Łomacza (kontuzja) wczuwali się w układ z Januszem a drużyna stołeczna potrzebowała czasu na poznanie systemu rywali z ich drugim wystawiającym.  Dopiero as serwisowy Ebadipoura sprawił, że nastąpiło lekkie przełamanie (17:15) i więcej ofensywnej śmiałości ze strony PGE Skry, tym bardziej że rywale zaczęli się mylić. Wkrótce bełchatowianie uzyskali pięć punktów przewagi. Trener Antiga dokonał zmian, ale ich efekt nie odmienił przebiegu końcowych fragmentów tego seta. PGE Skra wygrała pewnie do 19.

Początek drugiej odsłony pomyślniejszy dla stołecznego ONICO. Drużyna Stephana Antigi grał czujnie na siatce, śmiało i zmiennie w zagrywce w rezultacie czego wyszła na prowadzenie 5:2.  Ekipa z Bełchatowa dość szybko odrobiła straty (8:8) i ponownie zaczęła się walka punkt za punkt, aż do pomyłek w ataku, a dalej kłopotów z przyjęciem co skutkowało prowadzeniem drużyny Roberto Piazzy 15:11. Zespół z Warszawy walczył, ale przeciwnicy skwapliwie pilnowali wywalczonej przewagi. W efekcie i tej części gry górą byli siatkarze z Bełchatowa zwyciężając do 19.

Po długiej przerwie siatkarze z Warszawy podjęli próbę przełamania rywali. Uzyskali nawet pięciopunktową przewagę (15:10) i nagle stracili impet. Siatkarze z Bełchatowa doprowadzili do wyrównania (16:16) i przejęli inicjatywę sukcesywnie budując przewagę (18:16). Zespół ONICO doprowadził do wyrównania (19:19), ale wartością samą w sobie jest kapitan zespołu z Bełchatowa, Mariusz Wlazły, którego as serwisowy dał oddech PGE Skrze (22:20). Oddech trwał  tylko chwilę. ONICO wyrównało na 23:23 i po emocjonującym finiszu górą był jednak zespół PGE Skra Bełchatów.

MVP meczu został rozgrywający PGE Skry, Marcin Janusz.

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Lisinać, Bednorz, Ebadipour, Janusz, Kłos. Piechocki (L) –

Trener: Roberto Piazza

ONICO Warszawa: Kowalczyk, Kwolek, Brizard, Włodarczyk, Vernon-Evans, Wrona, Wojtaszek (L) – Gjorgiew, Samica, Firlej

Trener: Stephane Antiga

  • 11
  • 0
  • 49
  • 2
  • 0