SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, EA, 7 stycznia 2021

II liga siatkarzy: w derbach Warszawy Legia zmierzy się z Metrem

Legia Warszawa, niepokonana w bieżącym sezonie w II lidze siatkarzy zmierzy się w sobotę z odwiecznym rywalem – zespołem KS Metro Warszawa. Mecze między oboma zespołami zawsze dostarczają kibicom wielu emocji.

Legia ma za sobą najlepszy start w historii. 12 zwycięstw, 0 porażek to aktualny dorobek podopiecznych Mateusza Mielnika. Ostatnie dwa mecze w 2020 roku to prawdziwy pokaz charakteru i waleczności „Wojskowych”. Legia w obu meczach odwróciła losy rywalizacji. Przegrywając 0:2, legioniści byli w stanie wygrać w tych spotkaniach, 3:2, co dodatkowo podbudowało mentalnie zespół.

Kolejnym rywalem Legii będzie KS Metro Warszawa. Mecze między tymi zespołami zawsze są zacięte. Nie inaczej było podczas meczu w pierwszej części fazy zasadniczej. Legia pokonała Metro 3:2 na wyjeździe. Bilans Metra to 5 wygranych i 7 porażek. Metro zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli mając taki sam dorobek punktowy co czwarty w tabeli MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Miejsce czwarte na koniec fazy zasadniczej zapewnia grę w play-offach, dlatego gracze z Ursynowa muszą w każdy meczu walczyć o punkty.

To gwarantuje duże emocje w trakcie sobotniego spotkania. Z uwagi na problemy z profilem siatkarskiej Legii na Facebooku, mecz transmitowany będzie na facebookowym profilu MUKS Wojskowi Warszawa. W imieniu gospodarzy serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji!

Liderami poszczególnych grup II ligi siatkarzy są: LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz (grupa I), Legia Warszawa (II), SMS PZPS I Spała (III), SPS Chrobry Głogów (IV), MKS Andrychów (V) i MOSiR Jasło (VI).

Legia Warszawa – KS Metro Warszawa
Sobota, 9 stycznia, godz. 18:00,
OSiR Mokotów, ul. Niegocińska 2a

20047c

  • 1
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0